2. řada Mise nový domov – rodina Zbořilových

27.12.2018

V osmém díle Mise nový domov se Tereza Pergnerová a její tým vydaly do malé obce Práče, aby pomohly třiadvacetiletému Romanovi, který se stará o své tři mladší sourozence. Kromě perfektně zrekonstruovaného bytu se tentokrát předával také nový automobil. Romanovi ho za obětavost, se kterou se o děti stará, věnovala společnost M&M Reality. Jeho příběh je totiž opravdu silný.

Romanovi rodiče se rozvedli, když mu byl pouhý jeden rok. Matka si časem našla nového přítele a s ním měla další děti, nejprve dnes třináctiletou Markétku a následně ještě dva kluky, Marka a Michala. Rodina ale nefungovala, protože oba rodiče začali holdovat alkoholu. Večírky nebraly konce a spolu s množstvím alkoholu se stupňovala agresivita otčíma. Nejdříve mlátil Romanovu matku, později vztáhl ruku i na děti. „Já se mamky zastával, tak jsem to schytal taky. Jednou dokonce přišel do koupelny, kde jsme se s bráchou koupali, a říkal, co tady děláte, vy hajzlové, a strčil mi hlavu pod vodu,“ vzpomíná Roman v úvodu pořadu.

V devatenácti letech nešťastný domov opustil a ujala se ho rodina jeho kamaráda Lukáše Dočekala. Poté, co se mu podařilo jakž takž postavit na vlastní nohy, přišla další rána. Dozvěděl se, že matka s jeho sourozenci skončila v azylovém domě, který krátce nato opustila a za svými dětmi se už nevrátila. Roman tak byl postaven před důležité rozhodnutí, buď se o své sourozence postará sám, nebo děti skončí v dětském domově. „Neměl jsem s nimi kam jít a neměl jsem ani na to, abych je uživil,“ vypráví Roman. Přesto neváhal ani na chvíli a sourozenců se ujal. Pomohli mu opět manželé Dočekalovi, kteří jeho i sourozence nechali u sebe bydlet do doby, než si budou moci něco pronajmout. Po čase se Roman s dětmi přestěhoval v Práčích do malého panelákového bytu, který byl ovšem v dost dezolátním stavu.

Zatímco se tým Mise nový domov pustil do rekonstrukce, Romanovi a jeho sourozencům zaplatila společnost M&M Reality pobyt v německém akvaparku Tropical Island. Na místo naše hrdiny dovezl Pavel Zámečník, ředitel pobočkové sítě – Čechy společnosti M&M Reality. Ten také Romanovi sdělil, že zpátky už bude řídit on, a to nový automobil, který největší realitní kancelář v zemi jeho rodině věnuje.

Ve zrekonstruovaném bytě, přesto, že není velký, našli všichni členové rodiny soukromí. Dispozice byly změněny tak, aby místnosti nebyly průchozí, a celý interiér je nově laděn do industriálního stylu, který se hodí k mladým lidem.

A samozřejmě to ani tentokrát nebylo vše. Romanovi, který rád poslouchá písničky Martina Maxy, nechala Tereza Pergnerová natočit od zpěváka pozdrav, ve kterém mu vyjádřil obdiv, jak zvládá bojovat s nepřízní osudu. Jako „dárek navíc“ dostal Roman telefonní číslo na svou starší sestru, se kterou se přes deset let neviděl a nemohl ji najít.

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články