2. řada Mise nový domov – rodina Zbořilových

27.12.2018

V osmém díle Mise nový domov se Tereza Pergnerová a její tým vydaly do malé obce Práče, aby pomohly třiadvacetiletému Romanovi, který se stará o své tři mladší sourozence. Kromě perfektně zrekonstruovaného bytu se tentokrát předával také nový automobil. Romanovi ho za obětavost, se kterou se o děti stará, věnovala společnost M&M Reality. Jeho příběh je totiž opravdu silný.

Romanovi rodiče se rozvedli, když mu byl pouhý jeden rok. Matka si časem našla nového přítele a s ním měla další děti, nejprve dnes třináctiletou Markétku a následně ještě dva kluky, Marka a Michala. Rodina ale nefungovala, protože oba rodiče začali holdovat alkoholu. Večírky nebraly konce a spolu s množstvím alkoholu se stupňovala agresivita otčíma. Nejdříve mlátil Romanovu matku, později vztáhl ruku i na děti. „Já se mamky zastával, tak jsem to schytal taky. Jednou dokonce přišel do koupelny, kde jsme se s bráchou koupali, a říkal, co tady děláte, vy hajzlové, a strčil mi hlavu pod vodu,“ vzpomíná Roman v úvodu pořadu.

V devatenácti letech nešťastný domov opustil a ujala se ho rodina jeho kamaráda Lukáše Dočekala. Poté, co se mu podařilo jakž takž postavit na vlastní nohy, přišla další rána. Dozvěděl se, že matka s jeho sourozenci skončila v azylovém domě, který krátce nato opustila a za svými dětmi se už nevrátila. Roman tak byl postaven před důležité rozhodnutí, buď se o své sourozence postará sám, nebo děti skončí v dětském domově. „Neměl jsem s nimi kam jít a neměl jsem ani na to, abych je uživil,“ vypráví Roman. Přesto neváhal ani na chvíli a sourozenců se ujal. Pomohli mu opět manželé Dočekalovi, kteří jeho i sourozence nechali u sebe bydlet do doby, než si budou moci něco pronajmout. Po čase se Roman s dětmi přestěhoval v Práčích do malého panelákového bytu, který byl ovšem v dost dezolátním stavu.

Zatímco se tým Mise nový domov pustil do rekonstrukce, Romanovi a jeho sourozencům zaplatila společnost M&M Reality pobyt v německém akvaparku Tropical Island. Na místo naše hrdiny dovezl Pavel Zámečník, ředitel pobočkové sítě – Čechy společnosti M&M Reality. Ten také Romanovi sdělil, že zpátky už bude řídit on, a to nový automobil, který největší realitní kancelář v zemi jeho rodině věnuje.

Ve zrekonstruovaném bytě, přesto, že není velký, našli všichni členové rodiny soukromí. Dispozice byly změněny tak, aby místnosti nebyly průchozí, a celý interiér je nově laděn do industriálního stylu, který se hodí k mladým lidem.

A samozřejmě to ani tentokrát nebylo vše. Romanovi, který rád poslouchá písničky Martina Maxy, nechala Tereza Pergnerová natočit od zpěváka pozdrav, ve kterém mu vyjádřil obdiv, jak zvládá bojovat s nepřízní osudu. Jako „dárek navíc“ dostal Roman telefonní číslo na svou starší sestru, se kterou se přes deset let neviděl a nemohl ji najít.

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Byty se staví nejvíc za deset let. Přesto se na mnohé zájemce nedostane

30.09.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně výstavby nových bytů. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek. 

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Družstevní byty nabírají „druhý dech“. Krizi bydlení ale nevyléčí

26.09.2019

Na zpravodajském serveru ceskapozice.lidovky.cz vyšel článek ohledně družstevních bytů. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích