3 proti 1: Má být makléř zároveň i poradce?

06.12.2017

Jak v praxi funguje (či nefunguje) spolupráce realitního makléře a finančního poradce? Jak tuto spolupráci nastavit co nejefektivněji? V panelové diskuzi o tomto tématu se v rámci pražské konference finančních poradců FINfest Profi 2017 potkali čtyři vysoce postavení manažeři významných hráčů na trhu, mezi nimi i Marek Macura, obchodní ředitel společnosti M&M Finance.

Dalšími třemi diskutujícími byli Martin Fojtík, provozní ředitel společnosti Fincentrum Reality, Jan Lener, ředitel realitní divize společnosti Broker Consuting a Milan Žák, výkonný ředitel franšízové sítě realitních kanceláří RE/MAX. Všichni řečníci nejprve představili principy, na nichž stojí spolupráce realitních makléřů s finančními poradci v rámci jejich firem. Shodli se mimo jiné na tom, že tato spolupráce není možná bez osobních vazeb a toho, aby spolu dotyční „seděli v kanceláři a chodili na pivo“.

Diskutéři se naopak rozcházeli v názoru na to, zda je šťastné, aby byl realitní makléř zároveň finančním poradcem a naopak. K modelu, který bránil především Jan Lener z Broker Consuting, kde se zaměstnanci prý často věnují oběma oblastem najednou, se zbylí tři zúčastnění stavěli spíše skepticky.  „Zastávám názor, že člověk má dělat to, na co je skutečný odborník. Když budete u zubaře, taky nebudete chtít, aby vám pak ještě operoval koleno,“ konstatoval například Milan Žák z RE/MAXu.

Marek Macura v tomto kontextu zmínil možnosti moderních technologií, které mohou spolupráci realitních makléřů s finančními poradci značně usnadnit. V rámci M&M reality holdingu takto fungují aplikace Moderní makléř a Moderní finanční poradce, které jsou vzájemně propojené přes celofiremní informační systém Stormm.

Panelovou diskuzi moderovala Marta Gellová, spoluzakladatelka a prezidentka asociace EFPA ČR.

Na fotogalerii z FINfestu se můžete podívat na našem Flickru.

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: 
+420 739 523 465
e-mail: 
rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články