subHeader

3 proti 1: Má být makléř zároveň i poradce?

06.12.2017

Jak v praxi funguje (či nefunguje) spolupráce realitního makléře a finančního poradce? Jak tuto spolupráci nastavit co nejefektivněji? V panelové diskuzi o tomto tématu se v rámci pražské konference finančních poradců FINfest Profi 2017 potkali čtyři vysoce postavení manažeři významných hráčů na trhu, mezi nimi i Marek Macura, obchodní ředitel společnosti M&M Finance.

Dalšími třemi diskutujícími byli Martin Fojtík, provozní ředitel společnosti Fincentrum Reality, Jan Lener, ředitel realitní divize společnosti Broker Consuting a Milan Žák, výkonný ředitel franšízové sítě realitních kanceláří RE/MAX. Všichni řečníci nejprve představili principy, na nichž stojí spolupráce realitních makléřů s finančními poradci v rámci jejich firem. Shodli se mimo jiné na tom, že tato spolupráce není možná bez osobních vazeb a toho, aby spolu dotyční „seděli v kanceláři a chodili na pivo“.

Diskutéři se naopak rozcházeli v názoru na to, zda je šťastné, aby byl realitní makléř zároveň finančním poradcem a naopak. K modelu, který bránil především Jan Lener z Broker Consuting, kde se zaměstnanci prý často věnují oběma oblastem najednou, se zbylí tři zúčastnění stavěli spíše skepticky.  „Zastávám názor, že člověk má dělat to, na co je skutečný odborník. Když budete u zubaře, taky nebudete chtít, aby vám pak ještě operoval koleno,“ konstatoval například Milan Žák z RE/MAXu.

Marek Macura v tomto kontextu zmínil možnosti moderních technologií, které mohou spolupráci realitních makléřů s finančními poradci značně usnadnit. V rámci M&M reality holdingu takto fungují aplikace Moderní makléř a Moderní finanční poradce, které jsou vzájemně propojené přes celofiremní informační systém Stormm.

Panelovou diskuzi moderovala Marta Gellová, spoluzakladatelka a prezidentka asociace EFPA ČR.

Na fotogalerii z FINfestu se můžete podívat na našem Flickru.

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: 
+420 739 523 465
e-mail: 
[email protected]

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

31.07.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 31. Srpna 2022 od 9 hod. v  sídle advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, se sídlem Praha 1, Jungmannova 745/24, PSČ 11000

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

25.05.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 29. června 2022 od 9 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15.

Celou pozvánku najdete zde.

Články

Ceny bytů neklesnou, shodují se experti

02.05.2022

Ačkoli úrokové sazby hypoték stále stoupají, nemovitosti se prodávají. Experti neočekávají, že by se ceny v nejbližší době snižovaly.

Články