Aplikace Moderní makléř: Přelomová inovace společnosti M&M reality

05.10.2017

PRAHA, 2. 10. 2017 – Makléři společnosti M&M reality vyřizují obchody na tabletech a stvrzují je elektronickými podpisy. Umožňuje jim to nová aplikace „Moderní makléř“, která nemá na realitním trhu konkurenci. Díky ní lze všechny úkony spojené s prodejem, pronájmem či financováním nemovitosti vyřešit z jednoho místa a během několika minut.

Žádná zdlouhavá příprava, žádné stohy papírů. Stačí zadat pár údajů do tabletu a jste dokonale připraveni na setkání s klientem. Tedy pokud pracujete pod značkou M&M reality a máte díky tomu k dispozici tablet s přelomovou aplikací Moderní makléř.

Vývoj aplikace Moderní makléř trval téměř tři roky a společnost  M&M reality holding do něho investovala 16 milionů korun. Aplikace je optimalizovaná pro tablety Stormmbook (Lenovo YogaBook) a napojena na celofiremní informační systém STORMM. „Pro elektronické podepisování dokumentů využíváme software německé společnosti Signotec, která je světových leaderem v oblasti biometrického podepisování dokumentů. Řešení této firmy využívají pro uzavírání smluv například mobilní operátoři a pojišťovny. Takto pořízený biometrický podpis má stejnou právní váhu jako běžný, neověřený, podpis,“ vysvětluje IT ředitel společnosti  M&M reality holding Aleš Gorniak.

Aplikace obsahujedva moduly, které korespondují s nejčastější aktivitou makléře v terénu. Těmi jsou NÁBĚR nemovitosti a PROHLÍDKA nemovitosti.  

V modulu NÁBĚR makléř vyplňuje informace o nemovitosti a má také k dispozici představení širokého portfolia služeb společnosti M&M reality holding formou prezentace.  Dále může prodávajícímu zobrazit seznam potenciálních zájemců z databáze společnosti. A také stanovit reálnou prodejní cenu pomocí funkce cenová mapa, která srovnává ceny podobných prodaných a nabízených nemovitostí v okolí. Makléř tedy před náběrem nemusí tisknout seznamy poptávek a podobných nabídek z inzertních serverů, jak tomu bylo doposud zvykem. Tyto informace mu systém sám zobrazí. Na závěr aplikace ze zadaných údajů vygeneruje náběrový list a zprostředkovatelskou smlouvu, které makléř společně s klientem stvrdí biometrickými podpisy. „Všechny tyto údaje a dokumenty jsou na závěr odeslány do celofiremního informačního systému  STORMM a nabídka je tak připravena k okamžitému exportu na realitní servery,“ přibližuje Gorniak.

Realitním makléřům tak odpadá zdlouhavá příprava i celá postprodukce, které se doposud museli po návratu z náběru nemovitosti věnovat.Jak to vypadá v praxi, si vyzkoušela například makléřka Michaela Odvárková. „Klientka měla zájem prodat velký statek po rekonstrukci. Doma jsem si náběr během několika minut připravila a zanesla do aplikace základní informace o nemovitosti. Na místě šlo díky tomu všechno velmi hladce. Paní ocenila, že znám i ty nejmenší podrobnosti o vlastnictví okolních pozemků a ještě více cenovou mapu, na jejímž základě jsme stanovily prodejní cenu. Nemovitost jsem nafotila a zanesla do systému a klientka na tabletu nadšeně podepsala výhradní smlouvu,“ popisuje Odvárková.

Modul PROHLÍDKA umožňuje makléřům nemovitosti co možnánejlépe prezentovat potenciálním kupcům. Hravě jim ukážou na mapě občanskou vybavenost v okolí a opět podloží výši prodejní ceny relevantními informacemi z cenové mapy. Potenciál nemovitosti je navíc možné podtrhnout pomocí 3D vizualizací, což může být velmi účinným nástrojem především u objektů vyžadujících rekonstrukci. Aplikace také zájemci nabídne portfolio služeb společnosti M&M finance, mezi které patří například zajištění financování nemovitosti s předběžnou kalkulací měsíčních splátek nebo nabídka pojištění. Podepsání protokolu o prohlídce pak opět probíhá elektronicky a makléře nečeká žádné následné papírování.

„Aplikace Moderní makléř zkracuje práci realitních makléřů z hodin na minuty. Veškeré dokumenty, od náběrového listu přes protokol o prohlídce až po smlouvy, se podepisují elektronicky. Klientům pak aplikace nabízí zcela nový rozměr profesionálních služeb. Kupujícím snadnější orientaci v nabídkách nemovitostí, hypotečních úvěrů, pojištění i dodavatelů energií. A prodávajícím jistotu, že jejich nemovitost bude nabízena za odpovídající cenu a prezentována na nejvyšší možné úrovni,“ shrnuje oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M reality Jan Martina.

V neposlední řadě je na místě zmínit ekologický přínos aplikace Moderní makléř. Vedení společnosti M&M reality si od ní slibuje úsporu až 9 milionů korun ročně na výdajích za papíry, tonery, další kancelářské potřeby a energie, což znamená návratnost investice za méně než dva roky.

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: [email protected]

Aktuality , Pro novináře

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Ceny bytů letí vzhůru. Rychleji než kdykoliv předtím

20.08.2021

Vlastní bydlení se mnoha lidem vzdaluje. Ceny rezidenčních nemovitostí totiž opět trhají rekordy, napříč celou republikou. A obrat v tomto trendu realitní odborníci neočekávají, jen zpomalení růstu cen. Přesto se stále ještě najdou místa, kde lze byt pořídit za zajímavou cenu.

Články

Alice Bendová hraje stále mrchy. Jaké další profesi kromě herectví se věnuje?

26.07.2021

Herečka Alice Bendová se na skok ukázala v nově připravovaném seriálu televize Prima Dvojka na zabití. Odskakování do menších rolí jí rozhodně nevadí a je ráda, že se tak ukáže po boku svých kolegů a na chvíli se zapojí do natáčecího procesu.

Články

O chaty a chalupy lidé soutěží. Realitní kanceláře už téměř nemají co nabízet

22.07.2021

Ceny chat a chalup ve srovnání s loňským rokem vzrostly o třetinu. Podle realitních agentů je to také proto, že se lidé obávají další karantény. Chtějí ji trávit blíž k přírodě. Potvrzuje se také trend takzvaných druhých domovů.

Články