subHeader

Aplikace Moderní makléř: Přelomová inovace společnosti M&M reality

05.10.2017

PRAHA, 2. 10. 2017 – Makléři společnosti M&M reality vyřizují obchody na tabletech a stvrzují je elektronickými podpisy. Umožňuje jim to nová aplikace „Moderní makléř“, která nemá na realitním trhu konkurenci. Díky ní lze všechny úkony spojené s prodejem, pronájmem či financováním nemovitosti vyřešit z jednoho místa a během několika minut.

Žádná zdlouhavá příprava, žádné stohy papírů. Stačí zadat pár údajů do tabletu a jste dokonale připraveni na setkání s klientem. Tedy pokud pracujete pod značkou M&M reality a máte díky tomu k dispozici tablet s přelomovou aplikací Moderní makléř.

Vývoj aplikace Moderní makléř trval téměř tři roky a společnost  M&M reality holding do něho investovala 16 milionů korun. Aplikace je optimalizovaná pro tablety Stormmbook (Lenovo YogaBook) a napojena na celofiremní informační systém STORMM. „Pro elektronické podepisování dokumentů využíváme software německé společnosti Signotec, která je světových leaderem v oblasti biometrického podepisování dokumentů. Řešení této firmy využívají pro uzavírání smluv například mobilní operátoři a pojišťovny. Takto pořízený biometrický podpis má stejnou právní váhu jako běžný, neověřený, podpis,“ vysvětluje IT ředitel společnosti  M&M reality holding Aleš Gorniak.

Aplikace obsahujedva moduly, které korespondují s nejčastější aktivitou makléře v terénu. Těmi jsou NÁBĚR nemovitosti a PROHLÍDKA nemovitosti.  

V modulu NÁBĚR makléř vyplňuje informace o nemovitosti a má také k dispozici představení širokého portfolia služeb společnosti M&M reality holding formou prezentace.  Dále může prodávajícímu zobrazit seznam potenciálních zájemců z databáze společnosti. A také stanovit reálnou prodejní cenu pomocí funkce cenová mapa, která srovnává ceny podobných prodaných a nabízených nemovitostí v okolí. Makléř tedy před náběrem nemusí tisknout seznamy poptávek a podobných nabídek z inzertních serverů, jak tomu bylo doposud zvykem. Tyto informace mu systém sám zobrazí. Na závěr aplikace ze zadaných údajů vygeneruje náběrový list a zprostředkovatelskou smlouvu, které makléř společně s klientem stvrdí biometrickými podpisy. „Všechny tyto údaje a dokumenty jsou na závěr odeslány do celofiremního informačního systému  STORMM a nabídka je tak připravena k okamžitému exportu na realitní servery,“ přibližuje Gorniak.

Realitním makléřům tak odpadá zdlouhavá příprava i celá postprodukce, které se doposud museli po návratu z náběru nemovitosti věnovat.Jak to vypadá v praxi, si vyzkoušela například makléřka Michaela Odvárková. „Klientka měla zájem prodat velký statek po rekonstrukci. Doma jsem si náběr během několika minut připravila a zanesla do aplikace základní informace o nemovitosti. Na místě šlo díky tomu všechno velmi hladce. Paní ocenila, že znám i ty nejmenší podrobnosti o vlastnictví okolních pozemků a ještě více cenovou mapu, na jejímž základě jsme stanovily prodejní cenu. Nemovitost jsem nafotila a zanesla do systému a klientka na tabletu nadšeně podepsala výhradní smlouvu,“ popisuje Odvárková.

Modul PROHLÍDKA umožňuje makléřům nemovitosti co možnánejlépe prezentovat potenciálním kupcům. Hravě jim ukážou na mapě občanskou vybavenost v okolí a opět podloží výši prodejní ceny relevantními informacemi z cenové mapy. Potenciál nemovitosti je navíc možné podtrhnout pomocí 3D vizualizací, což může být velmi účinným nástrojem především u objektů vyžadujících rekonstrukci. Aplikace také zájemci nabídne portfolio služeb společnosti M&M finance, mezi které patří například zajištění financování nemovitosti s předběžnou kalkulací měsíčních splátek nebo nabídka pojištění. Podepsání protokolu o prohlídce pak opět probíhá elektronicky a makléře nečeká žádné následné papírování.

„Aplikace Moderní makléř zkracuje práci realitních makléřů z hodin na minuty. Veškeré dokumenty, od náběrového listu přes protokol o prohlídce až po smlouvy, se podepisují elektronicky. Klientům pak aplikace nabízí zcela nový rozměr profesionálních služeb. Kupujícím snadnější orientaci v nabídkách nemovitostí, hypotečních úvěrů, pojištění i dodavatelů energií. A prodávajícím jistotu, že jejich nemovitost bude nabízena za odpovídající cenu a prezentována na nejvyšší možné úrovni,“ shrnuje oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M reality Jan Martina.

V neposlední řadě je na místě zmínit ekologický přínos aplikace Moderní makléř. Vedení společnosti M&M reality si od ní slibuje úsporu až 9 milionů korun ročně na výdajích za papíry, tonery, další kancelářské potřeby a energie, což znamená návratnost investice za méně než dva roky.

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: [email protected]

Aktuality , Pro novináře

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

31.07.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 31. Srpna 2022 od 9 hod. v  sídle advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, se sídlem Praha 1, Jungmannova 745/24, PSČ 11000

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

25.05.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 29. června 2022 od 9 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15.

Celou pozvánku najdete zde.

Články

Ceny bytů neklesnou, shodují se experti

02.05.2022

Ačkoli úrokové sazby hypoték stále stoupají, nemovitosti se prodávají. Experti neočekávají, že by se ceny v nejbližší době snižovaly.

Články