Americké hypotéky

03.12.2009

Dnes Vám přinášíme článek pojednávající o tzv. "Amerických hypotékách" vyvořený manažerem Hypotečního centra Ing. Alešem Janků.

Je dnes obtížné získat americkou hypotéku?

V letošním roce v porovnání s loňským rokem banky obecně zpřísnily podmínky při poskytování hypotečních úvěrů. Podmínky pro získání americké hypotéky jsou dnes obdobné jako pro získání běžné hypotéky, banky v obou případech posuzují jak zástavní hodnotu nemovitosti, tak bonitu žadatele. Nespornou výhodou americké hypotéky je však skutečnost, že žadatel o úvěr nemusí dokládat účel, na který získané prostředky využije.

Proč je jednoduché získat tento druh hypotéky?

Bonitnímu žadateli, který prokáže dostatečný příjem potvrzením příjmu od zaměstnavatele
nebo z daňového přiznání nebo jiný bankou uznatelný příjem, a má současně vhodnou
nemovitost do zástavy na území České republiky, bude žádost o získání americké
hypotéky s velkou pravděpodobností schválena s ohledem na kladné informace v
bankovním a nebankovním registru.

Co stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky?

Americkou hypotéku dnes volí dvě skupiny zájemců. První skupinu tvoří zájemci, kteří si chtějí půjčit peníze s nižší úrokovou sazbou, než s jakou jsou nabízené spotřebitelské úvěry. Současně si obvykle chtějí půjčit vyšší obnos než 300 000 Kč často bez prokazování účelu poskytnutých prostředků, a takto získané peníze použijí například ve svém podnikání. Druhou skupinu představují zájemci, kteří volí americkou hypotéku a dávají svoji nemovitost bance do zástavy, a jednají tak z důvodu zadlužení své domácnosti například hotovostními nebo spotřebitelskými úvěry, případně splátkovými půjčkami, a chtějí své závazky splatit jedním levnějším úvěrem. Zejména tato skupina zájemců stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky, ačkoliv právě z důvodu již uzavřených půjček jsou jejich žádosti nezřídka zamítnuty. Také v případě, kdy má zájemce o hypotéku negativní zápis v bankovním či nebankovním registru, bývá obvykle žádost o americkou hypotéku ze strany banky zamítnuta.

Srovnání některých ukazatelů americké hypotéky u vybraných bank*


*) přehled k 2.12.2009                                                                                                                                                                             

Jaká americká hypotéka je nejvýhodnější?

Při hledání nejvýhodnější americké hypotéky je nutné vybrat prioritu mezi faktory, které ji nejvíce ovlivňují, a to: výše měsíčních splátek a výše úrokové sazby, výše vstupního poplatku, maximální doba splatnosti úvěru a maximální výše poskytnuté americké hypotéky s ohledem na zástavní hodnotu nemovitosti.
Pokud se domníváte, že nebudete schopni sami a to nejen z časových důvodů správně posoudit konkurenční nabídky bank a zvolit nejvýhodnější možnost pro vás, využijte služeb hypotečních specialistů, kteří vám pomohou s výběrem vhodné varianty americké hypotéky.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Kupujete zadluženou nemovitost? Vinou nedostatečné legislativy můžete skončit na ulici

11.12.2019

OSTRAVA, 11. 12. 2019 – Zaplatit za byt či dům a skončit bez něho i bez peněz. Zní to jako noční můra, která se ale může stát každému, kdo kupuje nemovitost, na níž vázne dluh. Stačí, aby se během 30denní lhůty, kterou má katastr na přepsání nemovitosti, ozval další věřitel, kterého prodávající zatajil, či o něm dokonce ani nevěděl. Neexistuje totiž žádný způsob, jak ověřit všechny dluhy soukromé osoby, a soudy bohužel v těchto případech více chrání věřitele. Když k tomu připočteme, že prestižní banky prodávají své pohledávky nebankovním vymahačským firmám, panuje na trhu situace, kterou snadno odnese běžný občan, potažmo zprostředkovatel prodeje.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Nemovitosti na horách se navzdory vysokým cenám stále dobře prodávají

10.12.2019

PRAHA, 10. 12. 2019 – Ceny rekreačních nemovitostí v tuzemských horských lokalitách stále mírně rostou, tempo růstu ale oproti předchozím třem letem zpomalilo. Nejdráž je v okolí krkonošských lyžařských center, kde se průměrná cena nových apartmánů pohybuje okolo 105 tisíc korun za metr čtvereční. Dalšími žádanými horskými lokalitami jsou například Jizerské hory, Šumava nebo Beskydy.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

M&M Reality Holding připravuje modulární výstavbu bytových domů

03.12.2019

M&M Reality Holding, ve spolupráci s renomovanými výrobci lehkých ocelových konstrukcí a dalších inovativních stavebních postupů, už několik let připravuje systém modulární výstavby. Vznikat bude v nové tuzemské fabrice a umožní snížit náklady na výstavbu bytového domu zhruba na 15 tisíc korun za metr čtvereční. To umožní výhodně stavět i v menších tuzemských městech, respektive po celé republice.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum