Americké hypotéky

03.12.2009

Dnes Vám přinášíme článek pojednávající o tzv. "Amerických hypotékách" vyvořený manažerem Hypotečního centra Ing. Alešem Janků.

Je dnes obtížné získat americkou hypotéku?

V letošním roce v porovnání s loňským rokem banky obecně zpřísnily podmínky při poskytování hypotečních úvěrů. Podmínky pro získání americké hypotéky jsou dnes obdobné jako pro získání běžné hypotéky, banky v obou případech posuzují jak zástavní hodnotu nemovitosti, tak bonitu žadatele. Nespornou výhodou americké hypotéky je však skutečnost, že žadatel o úvěr nemusí dokládat účel, na který získané prostředky využije.

Proč je jednoduché získat tento druh hypotéky?

Bonitnímu žadateli, který prokáže dostatečný příjem potvrzením příjmu od zaměstnavatele
nebo z daňového přiznání nebo jiný bankou uznatelný příjem, a má současně vhodnou
nemovitost do zástavy na území České republiky, bude žádost o získání americké
hypotéky s velkou pravděpodobností schválena s ohledem na kladné informace v
bankovním a nebankovním registru.

Co stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky?

Americkou hypotéku dnes volí dvě skupiny zájemců. První skupinu tvoří zájemci, kteří si chtějí půjčit peníze s nižší úrokovou sazbou, než s jakou jsou nabízené spotřebitelské úvěry. Současně si obvykle chtějí půjčit vyšší obnos než 300 000 Kč často bez prokazování účelu poskytnutých prostředků, a takto získané peníze použijí například ve svém podnikání. Druhou skupinu představují zájemci, kteří volí americkou hypotéku a dávají svoji nemovitost bance do zástavy, a jednají tak z důvodu zadlužení své domácnosti například hotovostními nebo spotřebitelskými úvěry, případně splátkovými půjčkami, a chtějí své závazky splatit jedním levnějším úvěrem. Zejména tato skupina zájemců stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky, ačkoliv právě z důvodu již uzavřených půjček jsou jejich žádosti nezřídka zamítnuty. Také v případě, kdy má zájemce o hypotéku negativní zápis v bankovním či nebankovním registru, bývá obvykle žádost o americkou hypotéku ze strany banky zamítnuta.

Srovnání některých ukazatelů americké hypotéky u vybraných bank*


*) přehled k 2.12.2009                                                                                                                                                                             

Jaká americká hypotéka je nejvýhodnější?

Při hledání nejvýhodnější americké hypotéky je nutné vybrat prioritu mezi faktory, které ji nejvíce ovlivňují, a to: výše měsíčních splátek a výše úrokové sazby, výše vstupního poplatku, maximální doba splatnosti úvěru a maximální výše poskytnuté americké hypotéky s ohledem na zástavní hodnotu nemovitosti.
Pokud se domníváte, že nebudete schopni sami a to nejen z časových důvodů správně posoudit konkurenční nabídky bank a zvolit nejvýhodnější možnost pro vás, využijte služeb hypotečních specialistů, kteří vám pomohou s výběrem vhodné varianty americké hypotéky.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

20.10.2023

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 23. listopadu 2023 od 10 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15

Celou pozvánku najdete zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

02.10.2023

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 2. listopadu 2023 od 14 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Manuál pro majitele: jak bez problému pronajmout byt

05.05.2023

Máte investiční byt, který chcete zhodnotit? Nájemní bydlení je na vzestupu a vypadá to, že by vám zájemci měli doslova sami klepat na dveře. Otázkou za milion ale zůstává, jak vybrat spolehlivého nájemce, ochránit svůj majetek a pronajmout za slušnou cenu? Poradíme vám, na co si dát pozor, než pustíte váš byt na realitní trh a předáte klíče.

Články