Americké hypotéky

03.12.2009

Dnes Vám přinášíme článek pojednávající o tzv. "Amerických hypotékách" vyvořený manažerem Hypotečního centra Ing. Alešem Janků.

Je dnes obtížné získat americkou hypotéku?

V letošním roce v porovnání s loňským rokem banky obecně zpřísnily podmínky při poskytování hypotečních úvěrů. Podmínky pro získání americké hypotéky jsou dnes obdobné jako pro získání běžné hypotéky, banky v obou případech posuzují jak zástavní hodnotu nemovitosti, tak bonitu žadatele. Nespornou výhodou americké hypotéky je však skutečnost, že žadatel o úvěr nemusí dokládat účel, na který získané prostředky využije.

Proč je jednoduché získat tento druh hypotéky?

Bonitnímu žadateli, který prokáže dostatečný příjem potvrzením příjmu od zaměstnavatele
nebo z daňového přiznání nebo jiný bankou uznatelný příjem, a má současně vhodnou
nemovitost do zástavy na území České republiky, bude žádost o získání americké
hypotéky s velkou pravděpodobností schválena s ohledem na kladné informace v
bankovním a nebankovním registru.

Co stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky?

Americkou hypotéku dnes volí dvě skupiny zájemců. První skupinu tvoří zájemci, kteří si chtějí půjčit peníze s nižší úrokovou sazbou, než s jakou jsou nabízené spotřebitelské úvěry. Současně si obvykle chtějí půjčit vyšší obnos než 300 000 Kč často bez prokazování účelu poskytnutých prostředků, a takto získané peníze použijí například ve svém podnikání. Druhou skupinu představují zájemci, kteří volí americkou hypotéku a dávají svoji nemovitost bance do zástavy, a jednají tak z důvodu zadlužení své domácnosti například hotovostními nebo spotřebitelskými úvěry, případně splátkovými půjčkami, a chtějí své závazky splatit jedním levnějším úvěrem. Zejména tato skupina zájemců stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky, ačkoliv právě z důvodu již uzavřených půjček jsou jejich žádosti nezřídka zamítnuty. Také v případě, kdy má zájemce o hypotéku negativní zápis v bankovním či nebankovním registru, bývá obvykle žádost o americkou hypotéku ze strany banky zamítnuta.

Srovnání některých ukazatelů americké hypotéky u vybraných bank*


*) přehled k 2.12.2009                                                                                                                                                                             

Jaká americká hypotéka je nejvýhodnější?

Při hledání nejvýhodnější americké hypotéky je nutné vybrat prioritu mezi faktory, které ji nejvíce ovlivňují, a to: výše měsíčních splátek a výše úrokové sazby, výše vstupního poplatku, maximální doba splatnosti úvěru a maximální výše poskytnuté americké hypotéky s ohledem na zástavní hodnotu nemovitosti.
Pokud se domníváte, že nebudete schopni sami a to nejen z časových důvodů správně posoudit konkurenční nabídky bank a zvolit nejvýhodnější možnost pro vás, využijte služeb hypotečních specialistů, kteří vám pomohou s výběrem vhodné varianty americké hypotéky.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Kam zamíří ceny nemovitostí? Realitní trh 2022 očima expertů

28.12.2021

Ne a ne se zastavit. Tak by se dal shrnout vývoj cen na realitním trhu v posledním desetiletí. Kdo očekával, že v letošním roce už ceny rezidenčních nemovitostí najdou svůj strop, nepochodil. Nadějí tak zůstává rok 2022. Kam ceny nemovitostí zamíří a co je bude ovlivňovat, jsme se zeptali expertů.

Články

Velké realitky trvají na kurzech před makléřskými zkouškami. Vadí jim, že to jinde jde i bez nich

17.12.2021

Deset tisíc českých realitních makléřů musí od ledna prokázat své vzdělání. Jinak nemohou s prací pokračovat. Totéž se týká i nováčků, které ke vstupu do realitního byznysu zlákal boom, jímž celý trh prochází. Potvrzení nutné k výkonu profese, které po makléřích chce realitní zákon, zajistí některé obory vysokých škol, praxe nebo absolvování odborné zkoušky. U posledního způsobu ale zájemci naráží na značně rozdílné podmínky. Jedna z největších kanceláří na trhu Re/Max si budoucí makléře školí sama. Chce, aby prošli třítýdenním kurzem v její RX Akademii, ve které jsou lektory stávající zprostředkovatelé. Bez absolvování kurzu firma nováčky nepošle ke zkoušce, která je pro jejich další práci nezbytná. „Naučil jsem se tam, jak postupovat na schůzce, jak nachystat věci z katastru, jak postupovat se smlouvou. Bez toho by start do praxe byl výrazně těžší,“ říká Petr Motyčka, makléř ze sítě Re/Max Delta, který zaškolení a zkoušku absolvoval ještě před platností zákona. Kancelář ročně pošle ke zkouškám kolem 350 uchazečů, z nichž certifikát dostane asi 80 procent. 

Články

Šéf M&M reality: Žádná cenová bublina u nemovitostí není, dolů to nepůjde

25.11.2021

Největší tuzemská realitní kancelář M&M reality chce všechny své nemovitosti prodávat formou aukce. Podle jejího šéfa Petra Morcinka je to při současné vysoké poptávce na trhu nejspravedlivější způsob a také cesta, jak zvednout prodejní cenu na maximum. „Realitka pracuje pro prodávajícího, jejím posláním je prodat co nejdráž,” říká.

 

 

Články