Americké hypotéky

03.12.2009

Dnes Vám přinášíme článek pojednávající o tzv. "Amerických hypotékách" vyvořený manažerem Hypotečního centra Ing. Alešem Janků.

Je dnes obtížné získat americkou hypotéku?

V letošním roce v porovnání s loňským rokem banky obecně zpřísnily podmínky při poskytování hypotečních úvěrů. Podmínky pro získání americké hypotéky jsou dnes obdobné jako pro získání běžné hypotéky, banky v obou případech posuzují jak zástavní hodnotu nemovitosti, tak bonitu žadatele. Nespornou výhodou americké hypotéky je však skutečnost, že žadatel o úvěr nemusí dokládat účel, na který získané prostředky využije.

Proč je jednoduché získat tento druh hypotéky?

Bonitnímu žadateli, který prokáže dostatečný příjem potvrzením příjmu od zaměstnavatele
nebo z daňového přiznání nebo jiný bankou uznatelný příjem, a má současně vhodnou
nemovitost do zástavy na území České republiky, bude žádost o získání americké
hypotéky s velkou pravděpodobností schválena s ohledem na kladné informace v
bankovním a nebankovním registru.

Co stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky?

Americkou hypotéku dnes volí dvě skupiny zájemců. První skupinu tvoří zájemci, kteří si chtějí půjčit peníze s nižší úrokovou sazbou, než s jakou jsou nabízené spotřebitelské úvěry. Současně si obvykle chtějí půjčit vyšší obnos než 300 000 Kč často bez prokazování účelu poskytnutých prostředků, a takto získané peníze použijí například ve svém podnikání. Druhou skupinu představují zájemci, kteří volí americkou hypotéku a dávají svoji nemovitost bance do zástavy, a jednají tak z důvodu zadlužení své domácnosti například hotovostními nebo spotřebitelskými úvěry, případně splátkovými půjčkami, a chtějí své závazky splatit jedním levnějším úvěrem. Zejména tato skupina zájemců stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky, ačkoliv právě z důvodu již uzavřených půjček jsou jejich žádosti nezřídka zamítnuty. Také v případě, kdy má zájemce o hypotéku negativní zápis v bankovním či nebankovním registru, bývá obvykle žádost o americkou hypotéku ze strany banky zamítnuta.

Srovnání některých ukazatelů americké hypotéky u vybraných bank*


*) přehled k 2.12.2009                                                                                                                                                                             

Jaká americká hypotéka je nejvýhodnější?

Při hledání nejvýhodnější americké hypotéky je nutné vybrat prioritu mezi faktory, které ji nejvíce ovlivňují, a to: výše měsíčních splátek a výše úrokové sazby, výše vstupního poplatku, maximální doba splatnosti úvěru a maximální výše poskytnuté americké hypotéky s ohledem na zástavní hodnotu nemovitosti.
Pokud se domníváte, že nebudete schopni sami a to nejen z časových důvodů správně posoudit konkurenční nabídky bank a zvolit nejvýhodnější možnost pro vás, využijte služeb hypotečních specialistů, kteří vám pomohou s výběrem vhodné varianty americké hypotéky.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Ceny bytů letí vzhůru. Rychleji než kdykoliv předtím

20.08.2021

Vlastní bydlení se mnoha lidem vzdaluje. Ceny rezidenčních nemovitostí totiž opět trhají rekordy, napříč celou republikou. A obrat v tomto trendu realitní odborníci neočekávají, jen zpomalení růstu cen. Přesto se stále ještě najdou místa, kde lze byt pořídit za zajímavou cenu.

Články

Alice Bendová hraje stále mrchy. Jaké další profesi kromě herectví se věnuje?

26.07.2021

Herečka Alice Bendová se na skok ukázala v nově připravovaném seriálu televize Prima Dvojka na zabití. Odskakování do menších rolí jí rozhodně nevadí a je ráda, že se tak ukáže po boku svých kolegů a na chvíli se zapojí do natáčecího procesu.

Články

O chaty a chalupy lidé soutěží. Realitní kanceláře už téměř nemají co nabízet

22.07.2021

Ceny chat a chalup ve srovnání s loňským rokem vzrostly o třetinu. Podle realitních agentů je to také proto, že se lidé obávají další karantény. Chtějí ji trávit blíž k přírodě. Potvrzuje se také trend takzvaných druhých domovů.

Články