Americké hypotéky

03.12.2009

Dnes Vám přinášíme článek pojednávající o tzv. "Amerických hypotékách" vyvořený manažerem Hypotečního centra Ing. Alešem Janků.

Je dnes obtížné získat americkou hypotéku?

V letošním roce v porovnání s loňským rokem banky obecně zpřísnily podmínky při poskytování hypotečních úvěrů. Podmínky pro získání americké hypotéky jsou dnes obdobné jako pro získání běžné hypotéky, banky v obou případech posuzují jak zástavní hodnotu nemovitosti, tak bonitu žadatele. Nespornou výhodou americké hypotéky je však skutečnost, že žadatel o úvěr nemusí dokládat účel, na který získané prostředky využije.

Proč je jednoduché získat tento druh hypotéky?

Bonitnímu žadateli, který prokáže dostatečný příjem potvrzením příjmu od zaměstnavatele
nebo z daňového přiznání nebo jiný bankou uznatelný příjem, a má současně vhodnou
nemovitost do zástavy na území České republiky, bude žádost o získání americké
hypotéky s velkou pravděpodobností schválena s ohledem na kladné informace v
bankovním a nebankovním registru.

Co stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky?

Americkou hypotéku dnes volí dvě skupiny zájemců. První skupinu tvoří zájemci, kteří si chtějí půjčit peníze s nižší úrokovou sazbou, než s jakou jsou nabízené spotřebitelské úvěry. Současně si obvykle chtějí půjčit vyšší obnos než 300 000 Kč často bez prokazování účelu poskytnutých prostředků, a takto získané peníze použijí například ve svém podnikání. Druhou skupinu představují zájemci, kteří volí americkou hypotéku a dávají svoji nemovitost bance do zástavy, a jednají tak z důvodu zadlužení své domácnosti například hotovostními nebo spotřebitelskými úvěry, případně splátkovými půjčkami, a chtějí své závazky splatit jedním levnějším úvěrem. Zejména tato skupina zájemců stojí za nárůstem podávaných žádostí o americké hypotéky, ačkoliv právě z důvodu již uzavřených půjček jsou jejich žádosti nezřídka zamítnuty. Také v případě, kdy má zájemce o hypotéku negativní zápis v bankovním či nebankovním registru, bývá obvykle žádost o americkou hypotéku ze strany banky zamítnuta.

Srovnání některých ukazatelů americké hypotéky u vybraných bank*


*) přehled k 2.12.2009                                                                                                                                                                             

Jaká americká hypotéka je nejvýhodnější?

Při hledání nejvýhodnější americké hypotéky je nutné vybrat prioritu mezi faktory, které ji nejvíce ovlivňují, a to: výše měsíčních splátek a výše úrokové sazby, výše vstupního poplatku, maximální doba splatnosti úvěru a maximální výše poskytnuté americké hypotéky s ohledem na zástavní hodnotu nemovitosti.
Pokud se domníváte, že nebudete schopni sami a to nejen z časových důvodů správně posoudit konkurenční nabídky bank a zvolit nejvýhodnější možnost pro vás, využijte služeb hypotečních specialistů, kteří vám pomohou s výběrem vhodné varianty americké hypotéky.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Nejdůvěryhodnější značkou roku 2020 se opět stávají M&M reality!

05.11.2020

Společnost M&M reality již od roku 2017 obhajuje prvenství mezi realitními kancelářemi v anketě Nejdůvěryhodnější značka. Ta je založena na nezávislém hodnocení zákazníků, kteří vybírali z deseti největších realitních kanceláří v ČR.

Články

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články