Ceny bytů narážejí na strop

07.01.2019

Velký lednový speciál Lidových novin se zabýval cenami bytů a domů, především pak tomu, jak se budou v roce 2019 pravděpodobně vyvíjet. V hlavním textu se k tématu vyjadřují hned tři odborníci společnosti M&M Reality, a to Jan Martina z pražské pobočky, Jarmila Odehnalová z brněnské a Michal Burian, který komentoval situaci v Pardubicích.

Ceny nemovitostí v Česku, především pak ve velkých městech, dosáhly rekordních výšek. Ekonomice se ale daří, proto podle odborníků nelze očekávat, že by se ceny bytů a domů zase vydaly směrem dolů.

Ceny pražských nemovitostí jsou nyní abnormálně vysoko. „V lokalitách, kde kupní síla obyvatel už v žádném případě nedosáhne na ještě dražší nemovitosti, jako jsou panelová sídliště a periferie, lze v tomto roce očekávat stagnaci, místy možná i velmi mírný pokles cen konkrétních,  v tuto chvíli zjevně předražených nemovitostí,“ říká k tomu Jan Martina, z pražské pobočky společnosti M&M Reality.V žádaných lokalitách, kde je poptávka po nemovitostech silná, je ale podle něho možné předpokládat další mírný nárůst cen nemovitostí.  Na pražském trhu zkrátka chybí tisíce bytů.

Ze stejného důvodu se drží vysoko také nemovitosti v Brně. Vzhledem k velmi omezené nabídce a skutečnosti, že se ve městě téměř nestaví, je zde vysoká míra zaměstnanosti a ve srovnání s širším okolím i relativně vysoké mzdy, je poptávka po nemovitostech opravdu silná. „Předpokládám proto v příštím roce další růst cen nemovitostí, a to zhruba mezi 4 až 6 procenty,“ předpovídá v článku Jarmila Odehnalová, oblastní manažerka pro Jihomoravský kraj společnosti  M&M Reality.

Jak ale upozorňuje redaktorka Dana Jakešová, výrazné nárůsty cen se netýkaly jen největších měst. Jako zajímavost lze uvést například Pardubice. V celém Pardubickém kraji vzrostly meziročně ceny o něco přes jedenáct procent (srovnání srpen 2017 se srpnem 2018). „Ale přímo v Pardubicích byl tento nárůst u některých nemovitostí i třikrát vyšší. Například ceny bytů 1 +KK ve městě meziročně vzrostly řádově o 300 až 400 tisíc korun, což je o nějakých 35 procent,“ konstatuje Michal Burian z pardubické pobočky společnosti  M&M Reality.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Vysokoškoláci budou v nadcházejících týdnech ve velkém poptávat byty k pronájmu

23.07.2019

PRAHA, 23. 7. 2019 – Studenti, kteří nedostali kolej nebo zkrátka dávají přednost takzvanému privátu, mohou být zajímavou cílovou skupinou pro majitele investičních bytů, a to jak ve velkých, tak v menších univerzitních městech. Poptávka po pronájmech z jejich strany je nejsilnější v průběhu srpna a nároky na vybavení a stav bytu jsou u studentů nižší než u jiných potenciálních nájemníků. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Společnost M&M Reality uspořádala festival pro tisíce zaměstnanců

11.07.2019

Ostrava, 11. 7. 2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní veselí se neslo v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo kromě koncertu kapely Kryštof a ohňostroje nevídaných rozměrů připraveno nejedno překvapení.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Staré garáže jsou lukrativní zboží, v Praze se prodávají i za půl milionu

09.07.2019

Praha, 9. 7. 2019 - Ceny garáží v Praze se za poslední tři roky až zdvojnásobily. Řeč je přitom o starých kójích poblíž panelových sídlišť, které vyrostly za dob minulého režimu. Poptávka po nich převyšuje nabídku. V podstatě stejná situace je v Brně, ale i ve většině menších měst.

Aktuality,
Tiskové centrum