Ceny bytů narážejí na strop

07.01.2019

Velký lednový speciál Lidových novin se zabýval cenami bytů a domů, především pak tomu, jak se budou v roce 2019 pravděpodobně vyvíjet. V hlavním textu se k tématu vyjadřují hned tři odborníci společnosti M&M Reality, a to Jan Martina z pražské pobočky, Jarmila Odehnalová z brněnské a Michal Burian, který komentoval situaci v Pardubicích.

Ceny nemovitostí v Česku, především pak ve velkých městech, dosáhly rekordních výšek. Ekonomice se ale daří, proto podle odborníků nelze očekávat, že by se ceny bytů a domů zase vydaly směrem dolů.

Ceny pražských nemovitostí jsou nyní abnormálně vysoko. „V lokalitách, kde kupní síla obyvatel už v žádném případě nedosáhne na ještě dražší nemovitosti, jako jsou panelová sídliště a periferie, lze v tomto roce očekávat stagnaci, místy možná i velmi mírný pokles cen konkrétních,  v tuto chvíli zjevně předražených nemovitostí,“ říká k tomu Jan Martina, z pražské pobočky společnosti M&M Reality.V žádaných lokalitách, kde je poptávka po nemovitostech silná, je ale podle něho možné předpokládat další mírný nárůst cen nemovitostí.  Na pražském trhu zkrátka chybí tisíce bytů.

Ze stejného důvodu se drží vysoko také nemovitosti v Brně. Vzhledem k velmi omezené nabídce a skutečnosti, že se ve městě téměř nestaví, je zde vysoká míra zaměstnanosti a ve srovnání s širším okolím i relativně vysoké mzdy, je poptávka po nemovitostech opravdu silná. „Předpokládám proto v příštím roce další růst cen nemovitostí, a to zhruba mezi 4 až 6 procenty,“ předpovídá v článku Jarmila Odehnalová, oblastní manažerka pro Jihomoravský kraj společnosti  M&M Reality.

Jak ale upozorňuje redaktorka Dana Jakešová, výrazné nárůsty cen se netýkaly jen největších měst. Jako zajímavost lze uvést například Pardubice. V celém Pardubickém kraji vzrostly meziročně ceny o něco přes jedenáct procent (srovnání srpen 2017 se srpnem 2018). „Ale přímo v Pardubicích byl tento nárůst u některých nemovitostí i třikrát vyšší. Například ceny bytů 1 +KK ve městě meziročně vzrostly řádově o 300 až 400 tisíc korun, což je o nějakých 35 procent,“ konstatuje Michal Burian z pardubické pobočky společnosti  M&M Reality.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články