Makléři M&M Reality na iDnes.cz

Datum: 16. 1. 2019
Kategorie: M&M reality v médiích

Portál iDnes.cz zjišťoval, kolik v současné chvíli stojí byty napříč celou republikou. V článku se vyjadřují také čtyři makléři společnosti M&M Reality. Komentují situaci nejen v Praze a Brně, ale také v menších městech, jako jsou Nymburk nebo Pardubice.

Ceny nemovitostí v posledních letech strmě rostly, ale na mnoha místech již narazily na strop a začaly stagnovat. „Na vině je z velké části horší dostupnost hypoték. S prudkým pádem cen se však přesto počítat nedá. Volných bytů k prodeji je totiž stále nedostatek, takže méně zájemců neznamená pro trh katastrofu,“ píše redaktorka Dana Jakešová.

V Praze narostly od roku 2015 ceny nových bytů zhruba o 60 procent. A nijak růžová není situace ani na sekundárním trhu. „Zatímco na konci roku 2015 se panelákový byt 1+1 o rozloze 28 metrů čtverečních prodával za ceny okolo 1,8 milionu korun, v tuto chvíli stojí o 700 tisíc korun více, tedy okolo 2,5 milionu korun,“ přibližuje situaci Jan Martina z pražské kanceláře M&M Reality. Za stejné peníze šlo přitom podle něj v roce 2015 sehnat byt 2+kk o rozloze 44 metrů čtverečních.

Podle Jarmily Odehnalové z brněnské pobočky společnosti  M&M Reality si i v Moravské metropoli nemovitosti drží vysoké ceny, protože poptávka zkrátka převyšuje nabídku.

V menších městech už je ale situace jiná a ceny některých nemovitostí začaly mírně klesat. Příklady v článku uvádějí Michal Burian, vedoucí pardubické pobočky M&M Reality, a jeho kolega z Nymburku Jiří Jelínek.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz