Na trh vstupuje další franšíza. Má šanci uspět?

07.06.2018

Americká společnost Keller Williams zahájila svou činnost na tuzemském trhu, a to v době kdy už na něm působí několik silných konkurentů v čele s realitní kanceláří M&M reality. Redaktorka Hospodářských novin Martina Marečková se zabývala otázkou, zda má další realitní franšíza šanci se na trhu prorazit.

„Větší šanci na úspěch dnes podle odborníků mají realitní kanceláře, které využívají moderní technologie v kombinaci s inovativním přístupem,“ píše Marečková v aktuálním článku, ve kterém mimo jiné mapuje největší hráče na tuzemském realitním trhu. Na prvním místě je společnost M&M reality se 185 stabilními pobočkami. Druhá příčka patří franšíze Re/Max, kterou klienti najdou na 140 místech.

Největší realitní kancelář v zemi se navíc brzy ještě rozroste. „V současné době vzniká dalších 85 poboček ve spolupráci s Českou pojišťovnou a společností E.ON, se kterými holding M&M reality navázal úzká partnerství,“ říká ředitel pro strategii a rozvoj a jediný akcionář společnosti M&M reality Petr Morcinek.

Z nadnárodních hráčů se v posledních letech dařilo otevírat nové pobočky například franšíze Century 21.  Mezi úspěšné české realitní sítě patří Next Reality nebo Sting. Zdaleka ne každému se ale vstup na trh vydaří. „V Česku se od roku 2013 opakovaně snaží rozjet byznys i americká realitní franšíza Coldwell Banker, ale úspěch se zatím nedostavil. Ambice má delší dobu další americká realitní značka ERA. Své plány na expanzi v Česku zatím nenaplnila ani slovenská franší­za Directreal,“ vyjmenovává Marečková.

 Zástupci největších realitních sítí v tuzemsku upozorňují, že Česko má nejvyšší počet makléřů na počet obyvatel v Evropě. Vedení Keller Williams přesto věří, že v tuzemsku uspěje.  „Na tuzemském realitním trhu je současné době zdravá a zároveň tvrdá konkurence. Aby se nový velký hráč zařadil mezi ty stávající, musel by přijít se skutečně výraznou investicí, v řádech stovek milionů korun. Pakliže by jeho strategie byla jen draze prodávat franšízu, tak nevidím jediný důvod, proč by ji měl někdo na takto obsazeném trhu kupovat,“ dodává k tomu Petr Morcinek.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Náš tip: Navštivte také náš lifestylový magazín na adrese mm.cafe

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články