subHeader

Právě jsme nadobro změnili svět realit, financí i pojišťovnictví

06.10.2017

Žijeme v přelomové době. Svět se bezesporu mění a M&M Holding nezůstává ani o píď pozadu. Naopak. Dobře víme, že světu vládnou informační technologie (IT) a že již zřejmě stojíme za prahem doby, kdy většinu lidské činnosti zastanou roboti a umělá inteligence. Není otázkou jestli se tak stane, ale kdy. My říkáme brzy a hodláme se na tom podílet.

První velký krok jsme učinili v pondělí 2. října 2017 v pražském Kongresovém centru, kdy jsme na největším realitně finančním Summitu v České republice představili dvě revoluční aplikace – Moderní makléř a Moderní finanční poradce. Obě aplikace osvobozují realitní makléře, hypoteční specialisty a pojišťovací poradce od papírové agendy a zrychlují jejich práci z hodin na minuty. Zároveň je jedna aplikace přes informační systém Stormm propojena s tou druhou a naopak. Spolupracující osoby se tak okamžitě dozví o požadavcích na své služby, například když realitní makléř potřebuje pro svého klienta nabídku financování nemovitosti.

Ještě v září by celá operace trvala více než dva dny. Od pondělí dostává klient zpětnou vazbu na svůj požadavek v řádu minut. Ba co víc, všechny realitní a finanční služby lze sjednat na jednom místě během jednoho setkání a elektronickým podpisem je i smluvně potvrdit. Klientům i všem ostatním aktérům každého obchodního případu tak odpadají další schůzky a pochůzky na úřady, do banky, či pojišťovny.

Největší přínos má naše nová aplikace pro klienta, který prodává, nebo kupuje nemovitost. Prodávající zákazník se ihned na místě dozví, kolik kupců má právě teď o jeho nabídku zájem a jakou by měl stanovit optimální cenu, aby nemovitost bez problémů prodal. Aplikace Moderní makléř je napojená na informační systém M&M Reality Holdingu. Vzhledem k tomu, že jsme největší realitní zprostředkovatel na českém trhu, máme také rovněž za 12 let existence ve svém systému Stormm nejvíce obchodních záznamů. Z nich dokážeme online vytáhnout prodeje podobných nemovitostí v okolí. Klient tak má k dispozici okamžité srovnání reálných prodejních cen.

Pro kupujícího klienta má aplikace připravených hned několik vychytávek. Jednou z nich je nabídka služeb v okolí. Jak daleko budou mít děti do školy, či na gympl? Jak daleko je to k lékaři, veterináři nebo na masáž? Kde budu chodit se sousedy koukat u piva na fotbal? Na všechno zná naše aplikace odpověď. Všechna místa vám ukáže na online mapě. Aplikace navíc klienty o každém provedeném kroku informuje a veškeré nabídky, objednávky a smlouvy odesílá na jimi zadané e-maily.

O nabídce financování, online zjištění bonity a případné výši hypoteční splátky jsme již mluvili. O čem ještě řeč nebyla, je vychytávka určená oběma stranám obchodu. Jde o nabídku rekonstrukce nemovitosti před nebo po jejím prodeji. Díky rekonstrukci před prodejem může klient významně navýšit prodejní cenu. Kupující naopak nebývá ve většině případů se stavem nemovitosti spokojen. Budoucím spolumajitelkám se často nazamlouvá současná kuchyň ani koupelna. Moderní makléř má pro obě strany připravených hned několik zvizualizovaných řešení, mezi kterými lze jednoduše přepínat, volit barevné kombinace a uspořádání spotřebičů. Vše za nejlepší ceny na trhu, s možností online objednávky a realizací v co nejkratší možné době.

Na Summitu 2017 filosofii obou aplikací a jejich výhody vysvětlil 2 700 přítomným účastníkům kongresu sám její tvůrce, šéf strategie a vývoje a majitel M&M Reality Holdingu Petr Morcinek. Po jeho cca 30 minutové Keynote nezůstal ani jeden z přítomných diváků na pochybách, že to, co zrovna viděli, doopravdy navždy změní nejen svět realit. Dali to najevo i svým dlouho trvajícím potleskem. Dalším z důkazů je i názor konkurence. Konkurenční makléř své dojmy popsal sice v uzavřené, ale početně silně obsazené facebookové skupině Realitní makléři v ČR takto: “Zrovna jsem na kongresu MMek, koukám na prezentaci jejich nového systému a musím vám něco říct:
1. Už brzy tuto společnost ani nepoznáme
2. Na veškeré to naše profesionálně-snobské pohrdání jejich službami můžeme zapomenout
3. Je to TĚŽKÝ soupeř
4. Již ode dneška se všichni musíme hooooodně snažit abychom vůbec udrželi krok
5. No ale hlavně – konečně mám skvělou motivaci do práce!”

Keynote Petra Morcinka sice byla nejdůležitějším sdělením kongresu, ale Summit 2017 trval až do ranních hodin následujícího dne. O tom, co vše jsme v pondělí 2. října 2017 světu sdělili, a kdo ze slavných osobností nás přišel pozdravit, se dočtete brzy v reportáži.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

31.07.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 31. Srpna 2022 od 9 hod. v  sídle advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, se sídlem Praha 1, Jungmannova 745/24, PSČ 11000

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

25.05.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 29. června 2022 od 9 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15.

Celou pozvánku najdete zde.

Články

Ceny bytů neklesnou, shodují se experti

02.05.2022

Ačkoli úrokové sazby hypoték stále stoupají, nemovitosti se prodávají. Experti neočekávají, že by se ceny v nejbližší době snižovaly.

Články