Prodáváte nemovitost? Nejvíc dostanete v televizní aukci!

28.06.2021

Skutečnou hodnotu vaší nemovitosti nevyčtete v cenových mapách. Dokáží ji určit jen reální zájemci, dostanou-li příležitost o ni transparentně soutěžit. Na trhu je zcela nová služba televizních akcí!

Společnost M&M Reality spustila přelomovou službu, a sice prodej nemovitostí prostřednictvím televizních aukcí. Cílem je umožnit prodávajícím, aby za svou nemovitost získali skutečně nejvyšší možnou cenu. Prodávané nemovitosti se nejprve dostane masivní propagace, a to včetně spotů v celonárodní televizi, což tu ještě nikdy nebylo. Tak aby se s ní seznámilo co nejvíce lidí. Vážní zájemci následně v přímém přenosu přihazují v transparentní a férové aukci.

Vyvolávací cenou je cena tržní. Průměrné navýšení činí 350 tisíc korun. Ale může být i mnohem vyšší. Dosavadní rekord jsou 4 miliony, o které se prodal dráž pozemek, za který si majitelka přála 500 tisíc. Pro zajímavost o rok dříve jej přes společnost M&M Reality pořídila za 200 tisíc korun. Druhý nejvyšší rozdíl zatím činí 2,75 milionu.

Chtěl milion, dostal dva

A jak to vypadá v praxi? Pan Karel zdědil zhruba 200metrovou zahradu v Praze. On ani jeho paní ale nepatří k nadšencům do zahradničení a vidina nové povinnosti v podobě pravidelného sekání trávy se jim příliš nezamlouvala. Rozhodli se proto zahradu prodat s tím, že za utržené peníze by si mohli nechat opravit střechu. „Řešili jsme, jakou cestou prodat. Poohlíželi jsme se po nějaké realitce, mapovali možnosti. Zjistili jsme, že aktuální tržní cena zahrady se pohybuje kolem jednoho milionu, což se nám líbilo,“ popisuje Karel. Rodina se rozhodovala, zda prodávat na vlastní pěst, nebo nechat starosti na realitní kanceláři a zaplatit jí za to provizi.

„Přišel syn, že zná realitku, která pořádá nějaké televizní aukce. Nejdřív se mi to nepozdávalo, říkal jsem si, aby to nebylo jako v ruletě – nahoru dolů a vyhraje nakonec vždycky ten, kdo pořádá tu ruletu. Ale v tomhle případě to neplatí. Stanovíte si fixní částku, kterou za nemovitosti chcete, a buď se to prodá za ni, nebo za víc,“ vysvětluje Karel, proč se pro tuto formu prodeje rozhodl. Pochopil, že televizní aukcí může jedině získat.  A rozhodně neprohloupil. V průběhu dvouhodinové aukce – seriózního moderovaného televizního pořadu, se totiž prodejní cena vyšplhala až na 2,05 milionu. Jinými slovy na víc než dvojnásobek oproti ceně, za kterou si Karel původně přál prodat. „Takže nakonec to nebude jen nová střecha, ale i dovolená v Karibiku, nové auto, motorka pro mladýho…,“ raduje se prodávající. 

Není byt jako byt

A spokojenost je i na druhé straně. Vítěz aukce bydlí hned vedle dotyčné zahrady, v rodinném domě s malinkým pozemkem a už dlouho si přál víc prostoru. Zvažoval dokonce, že by se kvůli tomu úplně přestěhoval: „Dal jsem za to víc, než jsem původně plánoval, ale nemyslím si, že jsem prohloupil. Mám zvětšený pozemek a nemusím se stěhovat. Kdyby to koupil někdo jiný, začal by tu třeba stavět a nikdy nevíte, co to bude za člověka. Navíc při dnešním tempu růstu cen nemovitostí, se ten rozdíl brzy srovná.“

Tento případ dokládá, jak individuální může být hodnota konkrétní nemovitosti pro konkrétního kupujícího. Faktor, který nedokáže zohlednit žádná cenová mapa! Při běžném realitním zprostředkování hraje často roli to, který zájemce se ozve jako první. Nebo který má okamžitě k dispozici hotovost, který je sympatický makléři, případně ho i „uplatí“ a tak dále. Prodávající pak za nemovitost dostává méně, než by mohl, a ostatní potenciální kupci jsou znevýhodněni. U televizní aukce je tomu jinak. Všichni vážní zájemci mají stejnou šanci.

Nenechte si ujít příležitost a prodejte svou nemovitost za nejvyšší možnou cenu! Společnost M&M Reality tuto možnost zpřístupnila široké veřejnosti a v podobě, která nemá na trhu konkurenci.

 

zdroj: penize.cz | 28.6.2021 - PR článek

 

 

Články

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Ceny bytů letí vzhůru. Rychleji než kdykoliv předtím

20.08.2021

Vlastní bydlení se mnoha lidem vzdaluje. Ceny rezidenčních nemovitostí totiž opět trhají rekordy, napříč celou republikou. A obrat v tomto trendu realitní odborníci neočekávají, jen zpomalení růstu cen. Přesto se stále ještě najdou místa, kde lze byt pořídit za zajímavou cenu.

Články

Alice Bendová hraje stále mrchy. Jaké další profesi kromě herectví se věnuje?

26.07.2021

Herečka Alice Bendová se na skok ukázala v nově připravovaném seriálu televize Prima Dvojka na zabití. Odskakování do menších rolí jí rozhodně nevadí a je ráda, že se tak ukáže po boku svých kolegů a na chvíli se zapojí do natáčecího procesu.

Články

O chaty a chalupy lidé soutěží. Realitní kanceláře už téměř nemají co nabízet

22.07.2021

Ceny chat a chalup ve srovnání s loňským rokem vzrostly o třetinu. Podle realitních agentů je to také proto, že se lidé obávají další karantény. Chtějí ji trávit blíž k přírodě. Potvrzuje se také trend takzvaných druhých domovů.

Články