Jsme s Vámi, Ukrajino! Ми з тобою, Україно!

Revoluční Summit 2017

06.11.2017

Jako největší realitní zprostředkovatel na českém trhu se již několik let snažíme kultivovat naši branži. Realitní makléři nemívali dobrou pověst. Lidé je házeli do jednoho pytle třeba s taxikáři. Před dvěma lety jsme se to rozhodli změnit. Jako vůbec první realitní společnost široko daleko jsme v televizní reklamě celému národu zprostředkovali pocity opravdových klientů realitky.

Naší M&M realitky. A od té doby jsme učinili řadu dalších kroků, aby nám trvale spokojených zákazníků nejen přibývalo, ale abychom byli celému našemu odvětví vzorem a přirozeným lídrem. Zatím posledním krokem k tomuto vysněnému cíli byl největší realitně finanční kongres v dějinách – Summit 2017, který jsme uspořádali v pondělí 2. října v Kongresovém centru v Praze. A o něm je naše dnešní reportáž.

Pozvali jsme sem nejen celou Zelenou rodinu M&M Holdingu, ale také početnou skupinu konkurenčních makléřů a finančních poradců. Zásluhu na tom, že Summit 2017 byl opravdu přelomovou konferencí, mají také naši partneři – za všechny, kterým tímto ještě jednou děkujeme, jmenujme Českou spořitelnu, pojišťovnu Alianz a Kuchyně a koupelny SIKO. Celkem se nás v hlavním sále Kongresového centra Praha sešlo na 2 700 účastníků.

Keynote Petra Morcinka

Program po úvodním retrospektivním videu úspěchů M&M Reality Holdingu odstartovala Keynote majitele společnosti Petra Morcinka. Petr jako šéf Strategie a vývoje představil ve své cca 30 minutové přednášce dvě aplikace, které navždy změnily svět realit a financí. Aplikace, jejichž strukturu a funkce sám vymyslel a několik let dohlížel na jejich vývoj. O výhodách Moderního makléře a Moderního finančního poradce, aplikací naprogramovaných speciálně pro náš tablet StormmBook, píšeme na jiném místě. Tady bychom vám rádi zprostředkovali alespoň závěrečná slova Petrovy Keynote, po kterých následoval dlouho trvající potlesk.

“Víte, už když jsem byl malý chlapec, tak jsem koukal ke hvězdám. Chtěl jsem opravit neopravitelné, nastavit nenastavitelné a změnit nezměnitelné. Chtěl jsem být vždy první, nikdy jsem nechtěl být druhý. A mým dnešním úkolem bylo vás trochu nakazit tím optimismem. Protože já nesmírně věřím tomu, že dneska je den, o kterém budeme říkat, stalo se před ním a stalo se po něm. Nejen my u nás v eMeM, ale věřím, že jsme celému realitnímu, finančnímu a pojišťovacímu světu ukázali svět úplně jiný a nový. Protože ani v Americe, ani v Japonsku, ani v Německu, prostě nikdo a nikde ještě nic takového neotevřel. A já jsem rád, že jsme to právě my!”

Fotogalerii z Petrova působivého představení aplikací najdete na našem Flickru.

Tablet StormmBook a revoluční aplikace

Aplikace Moderní makléř a Moderní finanční poradce byly hvězdami kongresu a aktéři na pódiu se jim věnovali i v následujícím programu, který organizátoři rozdělili do dvou sálů. V hlavním sále shlédli realitní makléři vtipnou demonstraci výhod aplikace Moderní makléř. Na starost si ji vzali ředitelé pobočkových sítí Pavel Zámečník a Josef Dolanský společně s testovacími pilotkami Kateřinou Táborskou a Míšou Odvárkovou a testovacími piloty Pavlem Davidem a Honzou Michnáčem. V kulisách staré kanceláře s pomocí úryvků z filmu “Na samotě u lesa” demonstrovali, jak bude ode dneška vypadat makléřova bezpapírová budoucnost. Odnesla to jedna kopírka, stohy papírů a archivačních šanonů. Nakonec sdělili své zkušenosti s 9 měsíčním testováním aplikace na reálných klientech nejen makléři na pódiu, ale také desítka dalších v promítnutém videu.

V zaplněném společenském sále prezentovali výhody své aplikace ředitelé dceřiné společnosti M&M Finance Michal Pitucha a Marek Macura, kteří jsou společně s Petrem Morcinkem duchovní otcové projektu. Aplikaci Moderní finanční poradce veřejnosti popisujeme ve zprávě, kterou jsme u příležitosti zahájení jejího testovacího provozu vydali. Zaujaly nás ale některé vychytávky. Tak třeba, jak klientovi interaktivní formou ukázat několik možností jeho budoucí hypotéky, nebo co to znamená, když se klient rozhodne pojistit nemovitost, domácnost a odpovědnost. Věřte, že po těchto povedených ukázkách si už zmíněné formy pojištění nikdo nesplete. 

Investice, rekonstrukce a vynášející fond

A pak se šlo na oběd. Burgundské hovězí mizelo světelnou rychlostí, pivo a víno teklo proudem. Účastníci jedli rychle, nikdo si nechtěl nechat ujít další program. Ve společenském sále pokračovali ve svém programu finanční experti. V kongresovém sále následoval blok, který se věnoval investičním realitám, jednomu letos nově vzniklému projektu a také nově zaregistrovanému investičnímu fondu. Na pódiu se postupně vystřídali Martin Ďuriš za M&M Investiční s Markem Ivanišem za M&M Development a finančním ředitelem holdingu Karlem Hercíkem.

Martin zrekapituloval krátkou historii M&M Investiční, která se datuje ke květnu 2013, kdy informační systém Stormm zaregistroval první požadavek na výkup nemovitosti. Od té doby pomohla investiční dcera holdingu více než 1 810 majitelům domů a bytů, kteří nemohou prodat svou nemovitost standardní cestou. Se svými příběhy se s diváky v sále přišli podělit investiční specialisté centrály, kteří jsou páteří společnosti a chod M&M Investiční si bez nich nedokážeme představit. Martin Ďuriš jim zato vřele poděkoval.

Marek pak přišel přítomné makléře a hosty seznámit s letos sice zahájeným, ale raketově rostoucím a vlastně jedinečným projektem v rámci České republiky. Projekt Obnova bytového fondu je totiž chytrým řešením nedostatku kvalitního bydlení u nás. Přestože tato akce má za sebou teprve 9 měsíců svého trvání, může se M&M Development již nyní pochlubit skvělými úspěchy. Do Summitu stihli projektoví manažeři předat novým majitelům 135 nových bytů a u téměř stejného počtu dalších právě obnova probíhá. A kde a jak byt nebo dům vhodný pro rekonstrukce hledat, pak v medailonku přítomným sdělila hvězda této realitní disciplíny Martina Šmídová. Ta se při hledání nemovitostí vhodných do projektu Obnova bytového fondu nestydí spolupracovat ani s konkurencí, a to tak, aby nikdo nepřišel zkrátka. Na závěr Marek Ivaniš ukázal potenciál projektu a nastínil vizi pro rok 2018 – každý měsíc na každé pobočce jedna nemovitost s rekonstrukcí. Rychlý výpočet 185 poboček x 12 měsíců nám dává 2 200 bytů určených k obnově. A nato bude potřeba hodně financí, že pane finanční řediteli?

Tak finančním světem protřelá osoba, jakou je Karel Hercík, nový finanční ředitel M&M Holdingu, se Markovou otázkou nenechá zaskočit. Na pódium přichází s byznys plánem nově založeného investičního fondu Nemomax, který ČNB zaregistrovala v květnu tohoto roku. Fond slouží velkým i malým investorům ke zhodnocení jejich finančních prostředků a poskytne tak dostatek peněz projektu Obnova bytového fondu. Fond vydává cenné papíry, kterými jsou zakladatelské akcie, investiční akcie (a v plánu jsou také dluhopisy pro širokou veřejnost) s ročním zhodnocením až 20 %. No, kdo vám to dneska dá, zní foyerem po celou dobu sladkého coffee breaku. 

Jak Al Capone namáčel, mydlil a ždímal

Předposlední částí programu byl blok právních přednášek a diskuzí. Zákony, předpisy, paragrafy – kde kdo by si řekl – těžká nuda. Ale pozor dámy a pánové, na pódium přichází vedoucí právního oddělení M&M Reality Holdingu Lukáš Štrajt a sálem se nesou pojmy jako namáčení, mydlení, ždímání a k tomu zazní i známe jméno – Al Capone. Tak tohle nuda nebude! Co má společného mafián s praním prádla?

Než se ale dozvíme odpověď, přivítá Lukáš na pódiu prvního z hostů Summitu, generálního sekretáře Asociace realitních kanceláří Jana Borůvku. Vedle se ke stolku k panelové diskuzi připraví také Michal Pitucha (ano, ředitel M&M Finance), který je zde jako místopředseda výkonné rady Realitní komory. Lukáš Štrajt se obou pánů ptá na názory k připravovanému realitnímu zákonu. Celkem ve shodě mají oba diskutující výhrady k požadované výši vzdělání. Michal navíc navrhuje, aby každá realitní kancelář složila kauci ve výši 20 miliónů korun a dává za příklad benzínové čerpací stanice.

Ale co ten namydlený Al Capone? Dozvídáme se, že namáčení, mydlení a ždímání jsou fáze aktu zvaného praní špinavých peněz a jejich prvním protagonistou byl zmíněný mafiánský boss. Ve sbírce zákonů se zákon proti praní špinavých peněz právě objevil a Lukáš nám vysvětlil, co to pro makléře znamená. Prostě upravíme smlouvy a navíc je ještě zjednodušíme, abychom je udělali pro klienty srozumitelnějšími. Nakonec ještě Lukáš společně s ředitelem IT Alešem Gorniakem potěšili makléře M&M Reality automatickým stahováním listů vlastnictví z katastrů nemovitostí.

Sólo pro Zdeňka a jeho hosty

Ještě jeden break a je tu závěr oficiální části Summitu. Následuje sólo pro výkonného ředitele M&M Reality Holdingu Zdeňka Václavka, který si na pódium postupně zve své hosty. Prvními jsou Michal Pitucha a Marek Macura, kteří makléřům ve zkratce představují highlighty aplikace Moderní finanční poradce.

Následuje poslední ohlédnutí za StormmBookem. Zdeněk předpokládá, že tablet společně s aplikacemi nakopne obchody všech poboček tak, abychom se vysněné miliardy obratu za M&M Reality dočkali už v průběhu příštího roku. Rychlejší obchodování by nám mělo přinést i větší sousto z celého realitního koláče. Na konci roku 2018 chceme mít více než třetinový podíl na trhu s nemovitostmi, a to nejen díky StormmBooku, ale také díky 5% navýšení provizí.

Když už jsme u vyšších provizí za kladné reference, představte si, že z 8 698 referencí, které letos přišly na centrálu společnosti, jich vyznělo kladně ve prospěch makléře neuvěřitelných 98,88 %! Takto se kultivuje realitní trh. Vaše výplaty byly o necelých 11 miliónů korun vyšší, a to na vás dalších 10 miliónů ještě čeká! No, pravda, něco vám z toho ještě asi ubere Roman Jiříček z Plzně, rekordman v počtu kladných referencí. Zatím jich nasbíral přes stovku a zato dostal od Zdeňka k dispozici zcela novou Fabii, kterou si na pódiu také hned převzal. Moment Fabii, šumí sálem? My už nebudeme jezdit lidovými vozítky z Německa?

Vyberte si auto, jaké máte rádi

Ale budeme a nejen z Německa. Vedení společnosti totiž vyjednalo skvělé podmínky operativního leasingu u společnosti Barth. Nově tak máme k dispozici modely nejen značky Volkswagen, ale také Škoda, Kia, Peugeot a Seat a nejnižší měsíční splátka začíná někde na 3 800 korunách. Vše najdete přehledně a v našich barvách na stránkách www.mmleasing.cz. Sálem zní výkřiky bravo…

Jak se z toho nezbláznit

Blíží se finále a Zdeněk Václavek mluví o tom, proč jsme vlastně Summit 2017 uspořádali. Jak chceme přispět ke kultivaci realitního trhu a na pódium zve Martina Dejdara. Známého herce jsme si totiž vybrali do série skečů z realitního prostředí, které budeme vysílat online na sociálních sítích a webových stránkách www.prodejsrealitkou.cz. Martin divákům popisuje, jak si natáčení s našimi makléři a StormmBookem užil. Seriál se jmenuje “Jak se z toho nezbláznit” a Martin se v něm pokouší prodat svůj byt nejdříve sám, aby nakonec uznal, že každou práci má dělat jen ten, kdo jí rozumí nejlépe. Vysílání, které veřejnosti ukazuje všechny výhody prodeje nemovitosti prostřednictvím realitního makléře začíná na zmíněných stránkách 15. října 2017.

Zdeněk dále připomíná TV reklamu a říká, že nás z televizní obrazovky jen tak někdo nedostane. Za což jej režie odmění videem s jeho vystoupením na Zlatém slavíkovi 2016. Zdeněk ujišťuje přítomné, že letos jej uvidíme na Slavíkovi znovu a představuje další projekty spojené s TV Nova.

Nová pobočka v seriálu Ulice

Zřejmě není v České republice člověk, který by neznal seriál Ulice. Stálice seriálového nebe se vysílá již 13 let v hlavním televizním čase před Televizními novinami. Od pondělí do pátku jej sleduje více než 1 100 000 diváků. No a my jsme si v seriálu v období prosinec 2017–červen 2018 otevřeli svou 186. zelenou pobočku. Bude nás vidět, bude nás slyšet a bude se o nás mluvit ve 36 dílech nejúspěšnějšího českého seriálu.

Charita s Terezou a Richardem

S TV Nova je pak spojen ještě jeden úžasný charitativní projekt, který nám přišla představit a poděkovat nám za něj oblíbená moderátorka Tereza Pergnerová. Nejpopulárnější televizní stanice připravila do vysílání osm nových dílů série Mise Nový domov, které jsme hlavním partnerem. Opět v prime time uvidí více než milión diváků silné a dojemné příběhy. A my jsme nesmírně rádi, že jsme všem lidem, jejichž životní cesta není lehká, mohli nějakým způsobem pomoci. Jak? Nechte se překvapit, ale hlavně si to od 18. října 2017 nenechte ujít.

Jak jistě víte, loni jsme se spojili a letos dokonce založili společnou nadaci s kapelou Kryštof. Spolupracujeme a příští rok zase budeme spolupracovat na Kryštof kempech, vybrali jsme v srdíčkových aukcích peníze na zahradní domečky do dětských domovů, podíleli jsme se na vysněných koncertech kapely na Strahově a zato všechno nám přišel na pódium poděkovat Richard Krajčo. S Alešem Juchelkou nás improvizovanou písničkou poté pozvali na After party do foyeru. I tady držíme prvenství! Kryštof ještě nikdy ve foyeru nekoncertoval.

Finále na luxusní lodi

Konec. Zdeněk děkuje všem, že to celý den vydrželi… Na scénu ale přibíhá ještě Petr Morcinek a předává Zdeňkovi papír s informací. Zdeněk třeští oči a ptá se, jestli to Petr myslí vážně. Petr přikyvuje… Je tady soutěž o největší dovolenou v dějinách M&M Reality Holdingu. Příští rok pojede 600 (!!!) nejúspěšnějších na okružní plavbu luxusní lodí po Středozemním moři. Závěr jak má být!

Grande finále

Vlastně ještě ne… Ještě je tu znovu Petr a v ruce nese brýle pro virtuální realitu. Říká něco o tom, že mu zakazovali jít znovu na pódium, ale on to nevydržel a chce se všemi podělit. Má pro nás tu pověstnou Jobsovu “ještě jednu věc”. Nasazuje si brýle a představuje překvapenému sálu prototyp virtuální prohlídky. Výbuch nadšení doprovází závěrečný výbuch konfet. Summit právě oficiálně skončil.

Takový byl největší realitně finanční kongres, který s pomocí partnerů a svých skvělých zaměstnanců ze všech dceřiných společností uspořádal M&M Holding. Neoficiální část s kapelou Kryštof, ohňostrojem a bohatým rautem pokračovala až do ranních hodin a všichni se parádně bavili. Tak zase někdy na shledanou.

Celý Summit 2017 si můžete ještě jednou připomenout na fotkách – na našem Flickru jsme pro vás připravili několik alb.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Manuál pro majitele: jak bez problému pronajmout byt

05.05.2023

Máte investiční byt, který chcete zhodnotit? Nájemní bydlení je na vzestupu a vypadá to, že by vám zájemci měli doslova sami klepat na dveře. Otázkou za milion ale zůstává, jak vybrat spolehlivého nájemce, ochránit svůj majetek a pronajmout za slušnou cenu? Poradíme vám, na co si dát pozor, než pustíte váš byt na realitní trh a předáte klíče.

Články

Petr Morcinek: Propad cen nemovitostí je vizitkou neschopných realiťáků

14.03.2023

Ceny nemovitostí padají a s nimi velká část realitního trhu. Roste nervozita a napětí. A v tisku se objevují realitkami živené titulky, které se klientům snaží vnutit, že doba je zlá a výhodně prodat není možné. Jenže situace je z mého pohledu jiná. Většina z těch, kteří prodávají se slevou, totiž nevyčerpají většinu možností, jak to dělat jinak a lépe, píše v komentáři pro Newstream Petr Morcinek, majitel realitní společnosti M&M Reality.

Články

TISKOVÁ ZPRÁVA - M&M REALITY Holding a.s.

12.09.2022

Největší realitní služba M&M Reality majitele Petra Morcinka a realitní skupina EHS investora Marka Rosenbauma spojují síly. Společně zamíří do Evropy pod značkou M&M Real Estate Europe.

  • Spoluprací obou subjektů vzniká realitní uskupení evropského významu, ještě letos se připraví na vstup do Německa a Rakouska
  • Oba subjekty chtějí spolupracovat především na vývoji digitálních nástrojů a stát se na tomto poli světovou jedničkou
  • Cena transakce nebyla zveřejněna

Články