TISKOVÁ ZPRÁVA - M&M REALITY Holding a.s.

12.09.2022

Největší realitní služba M&M Reality majitele Petra Morcinka a realitní skupina EHS investora Marka Rosenbauma spojují síly. Společně zamíří do Evropy pod značkou M&M Real Estate Europe.

  • Spoluprací obou subjektů vzniká realitní uskupení evropského významu, ještě letos se připraví na vstup do Německa a Rakouska
  • Oba subjekty chtějí spolupracovat především na vývoji digitálních nástrojů a stát se na tomto poli světovou jedničkou
  • Cena transakce nebyla zveřejněna

M&M Reality v Česku patří k dlouhodobým lídrům realitního trhu. Spolupracují s více než 2500 makléři a každý rok po celém Česku zajistí prodej a pronájem zhruba 17 000 nemovitostí v celkové hodnotě přesahující 45 miliard korun. Umožňuje jim to nejen široké celorepublikové pokrytí, ale také jejich hluboká digitální realitní kompetence a schopnost efektivně inovovat prodejní procesy.
 

Obojí reprezentuje například celosvětově unikátní realitní digitální aplikace “Stormmbook”, umožňující efektivní automatizaci většiny realitních procesů a vysoce kvalifikované rozhodování makléřů přímo v terénu. Řeší celý proces obchodní transakce, pracuje s průkopnickými online marketingovými nástroji při prezentaci nemovitostí a také modeluje hypotéky, úvěry stavebních spořitelen, životní i neživotní pojištění, které jde rovnou sjednat online.

Sílu inovace v podání M&M Reality je možné demonstrovat například na pokročilém systému televizních aukcí, který dokáže přehledným způsobem moderovat a propojovat nabídku s poptávkou. Není bez zajímavosti, že aukce patří na globálním trhu mezi nejrychleji rostoucí transakční modely. Jen v letech 2021-2022 M&M Reality ve své projektu chráněném autorskými právy zrealizovaly přes 1500 aukcí v hodnotě přes 5,7 miliard korun.

Miliardy na rozvoj v Česku i cestu do světa

M&M Reality a EHS hodlají v následujících letech zainvestovat do svého rozvoje více než 3 miliardy korun. Kromě posílení realitní činnosti by se mělo jednat o nákup a držení nemovitostí, rozvoj alternativních možností financování a další významný posun ve svých IT systémech, které by se měly stát nejlepší v Evropě.

„Již nyní máme technologie, které o mnoho tříd přesahují běžný standard českého trhu. Náš zákaznický zážitek je na extrémně vysoké a skvěle hodnocené úrovni," uvádí hlavní akcionář M&M realit Petr Morcinek. „Spojením sil se nám otevírá příležitost nastavit pro evropsky trh zcela nový realitní standard, který bude odpovídat aktuálním výzvám.“

Cílem společného partnerství je využít konsolidované technologické know-how obou stran a se vzájemnou podporou zahájit zahraniční expanzi. Pod značkou M&M Real Estate Europe začít působit v Německu a Rakousku, společným cílem je stát se do tří let významným hráčem celého středoevropského regionu.

“Skupina EHS vznikla mimo jiné s ambicí expandovat dále do Evropy. A vždy jsme zmiňovali, že chceme jít cestou smysluplných akvizic. Bylo by zbytečné stavět expanzní plány od začátku a tříštit síly, pokud se nabízí cesta spojení s partnery, kteří mají ambici evropské expanze také jako jednu z priorit. V případě M&M Reality nás zaujala dobrá škálovatelnost byznysu, která je přímo využitelná i na zahraničních trzích,” uvádí Marek Rosenbaum, investor a zakladatel realitní skupiny EHS.

Synergického efektu společného partnerství je také využití kapacit 500 renomovaných finančních poradců ze sítě M&M Finance. Ti jen loni zprostředkovali hypotéční úvěry ve výši kolem 16 miliard korun. V rámci exkluzivní spolupráce budou mít možnost nově služby M&M Finance využívat všichni členové skupiny EHS a výrazně tak rozšířit aktuální možnosti financování, které svým klientům nabízí.

EHS investuje do odložených hypoték nebo realitních dat

EHS již letos investovala například do projektu Ownest, poskytující model „nájmu ve vlastním“ s odložením hypotéky až na pět let a realitních auditorů Nemo Report. V loňském roce pak do mikrodevelopera Roomstory a realitní služby Maxima Reality. Na českém trhu se díky tomu nabízí komplexní služby v oblasti nemovitostí. EHS a M&M Reality potvrdili svůj zájem o další akvizice i do budoucna.

Články

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

20.10.2023

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 23. listopadu 2023 od 10 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15

Celou pozvánku najdete zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

02.10.2023

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 2. listopadu 2023 od 14 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Manuál pro majitele: jak bez problému pronajmout byt

05.05.2023

Máte investiční byt, který chcete zhodnotit? Nájemní bydlení je na vzestupu a vypadá to, že by vám zájemci měli doslova sami klepat na dveře. Otázkou za milion ale zůstává, jak vybrat spolehlivého nájemce, ochránit svůj majetek a pronajmout za slušnou cenu? Poradíme vám, na co si dát pozor, než pustíte váš byt na realitní trh a předáte klíče.

Články