Odečet nezaopatřených osob

Tazatel: neuvedeno
23.09.2014
Dotaz:

Dobrý večer, s manželem nežiji od ledna tohoto roku, podala jsem žádost o rozvod v září, platí mi měsíčně na děti. Zajímalo by mě, zda si může děti nadále odečítat v zaměstnání? Předem děkuji za odpověď.

Odpovídá: Vaše M&M právní poradna Odpověď:

Dobrý den, paní Kočková, K úplnému posouzení Vaší situace bych potřeboval znát více podrobností. Obecně však můžu říci, že zákon o daních z příjmů hovoří tak, že osoba, která chce daňové zvýhodnění uplatnit musí splnit:

1, vyživovaní dítěte
2, společná domácnost

Pravděpodobně tak Váš ,,manžel“ nesplňuje bod 2 – nežije s dítětem ve společné domácnosti. Pokud tomu tak je doporučuji věc řešit na příslušném finančním úřadě a tuto skutečnost jim oznámit – pravděpodobně Vám doporučí další postup.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Daňové dotazy

Převedení nemovitosti

20.10.2014

Dobrý den, převedl jsem práva a povinnosti na svoji družku bez jakéhokoliv finančního vyrovnání. V bytě bydlíme spolu cca 15let. Musím platit nějakou daň? Děkuji za odpověď.

Dědictví

20.10.2014

Zdědila jsem po manželovi chatu a ještě nějaké drobnosti. Co na základě dědictví musím zaplatit kromě notářského poplatku / daň z přijmu, převodu nemovitosti apod.?

Darovací daň

01.10.2014

Dobrý den, prosím o radu. Maminka darovala svůj byt mému bratrovi.Ten si chce vzít hypotéku na vyrovnání majetkových poměrů / vyplatí mně polovinou ceny za byt /. Budu muset tento příjem danit? Za odpověď předem děkuji

Dědictví a platba daně

01.10.2014

Dobrý den, po otci zdědíme ze sestrou rodinný dům, otec v něm bydlel 50 let, když ho prodáme, jaké daně budeme platit? Děkuji

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.