Řešení exekucí

Tazatel: Monika Gerstbergerová
07.02.2014
Dotaz:

Dobrý den,obracím se na vás s prosbou o pomoc.Jsme přesně ten případ lidí kteří přecenili své možnosti a nabrali si několik karet,půjček,úvěrů a hypotéku u různých suběktů.Jelikož jsem šla na neplánovanou mateřskou dostali jsme se dnes už do vážné situace kdy nám banky hrozí soudy,exekutorama atd jelikož nejsme schopný splácet své závazky.Máme milion korun na hypotéce a druhý milion od různých subjektů jako je ge money,home credity,providenty,pošta,raiffaisen banka a u kamaráda který si pro nás půjčil od spořitelny.Je dost možné že se nám tyto dluhy vyšplhali už o něco více,dejme tomu že ale budeme vycházet z toho že celkově z hypotékou máme dva miliony.A já mám na vás dotaz bylo by možné aby jste nám mohli veškeré pohledávky sloučit do jedné hypotéky která by činila dva miliony se splátkou 15 000 -20 000 kč měsíčně?Což je opravdu strop?Problém je však v tom že nás banky dali do registrů,snažili jsme se to s nimi řešit ještě když jsme platili,bohužel marně,a dneska jediné co umí je že nám vyhrožují exekucemi.Prosím vás o pomoc,opracdu to spěchá,nevíme na koho se můžeme obrátit,máme strach aby jsme nenalítli nákým podvodníkům.Náš měsíční příjem je cca 49 000 kč,budeme rádi za každičou pomoc,radu či názor s pozdravem Gerstbergerová Monika

Odpovídá: M&M reality holding a.s. Odpověď:

Dobrý den,

naše společnost neposkytuje úvěry za účelem měsíčního splácení, ale krátkodobé klientům, kteří přes nás prodávají.

Exekucemi se zabývám již 10 let a z toho co píšete to vidím takto – jste v registrech, banka nepřichází v úvahu. Půjčili by Vám nějaké nebankovní instituty, ovšem ty Vás na 90% o nemovitost připraví, protože jsou většinou postaveni na jedné chybě (pozdě zaplacená splátka, nedodaná vinkulace apod.) a okamžitém sesplatnění.

Neuvažovali jste o variantě prodeje Vaší nemovitosti? Samozřejmě, má-li dostatečnou hodnotu. A koupi, či pronájmu na rok či dva, něčeho levnějšího, než se finančně zkonsolidujete?

Pokud ne a Vaše dluhy nejsou z podnikání, pak by zde byla varianta insolvence a oddlužení, kdy splatíte třetinu dluhů a zbytek se Vám odpouští. Musíte však mít zaměstnání a příjmy (společně), které po odečtení minimálních částek dají na splacení 1/3. To však neznamená, že zástavní věřitel, kterého máte na nemovitosti z titulu hypotečního úvěru, nemůže zažádat o soudní zpeněžení zástavy.

Naposledy upraveno: 06.03.2019

Další dotazy z kategorie Právní dotazy

Odvolání daru

24.03.2017

Hezký den přeji, daroval sem půlku rd svobodnému synovi. Pak se oženil a druhu půlku si ode mě odkoupil s tím,  že domek pospravujeme. 2 roky se nezajímá, nepomáhá, všechno spravuji sám, jeho manželka mu zakázala se mnou komunikovat, chovají se jako prasata, teďka mě vyházeli z baráku přesto že vědeli že nemám bydlení, proto chci zrušit darovaci smlouvu na jeho půlku domu. je možné toto udělat a jak postupovat, ským to řešit,  jestli mužu ,nebo není už promlčená doba -děkuji moc za odpověd.

Zřízení věcného břemene

23.08.2016

Dobrý den, před několika lety jsme se sousedy podepsali smlouvu o zřízení věcného břemene, které bylo zřízeno na části jejich parcely za účelem vybudování vodovodní a elektrické přípojky pro rodinný dům, dále za účelem přístupové cesty, s možností přístupu a příjezdu na pozemek spolu všech vlastníků parcely a RD. Problém je v tom, že jsme nedávno zjistili, že jsme smlouvu zapoměli vložit do katastru. Chci se proto zeptat, jestli i přesto je smlouva platná či ne, protože prodáváme dům a za sousedy máme již někoho jiného. Doufám, že nám pomůžete v této nepříjemné situaci. Děkuji

Souhlas k prodeji nemovitosti SJM

17.07.2015

Dobrý den, prodávame ze sestrou byt v osobním vlastnictvi, který jsme zdědili po rodičích. Byt Nespadá proto do SJM. Kupující si bere hypotéku a banka kupujicího po mé ženě vyžaduje souhlas k prodeji nemovitosti. V bytě půl roku nikdo nebydlí. Já i sestra máme své domácnosti a rodiny na jiných adresách. Zajímá mě jestli ma banka podle nového OZ na tento souhlas zákonný nárok.

Věcné břemeno

20.10.2014

Dobrý den, prosím o dotaz mám doživotní bydlení v rodinném domku jako břemeno, jelikož rodina mě opustila syn mi zemřel nemá se kdo mě starat, proto se ptám zda mám nárok na odstupné, koupila bych si byt. S rodinou nevycházím tak se nejde domluvit obývám spodní část domů t.j.kuchyň, jídelna obýv. pokoj hala chodba a půl verandy, půl sklepa a půl zahrady. Nevím jak začít a jak dál. Prosím poraďte už to nezvládám je mi 75 let kolik bych tak mohla /zaokrouhleně dostat/ zda by to stačilo na byt. Odhad domu v roce 2003 byl 1,200.000 kč.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.