Právní dotazy

Už jsme tu nějaký ten pátek a víme, na co se ptáte nejčastěji. Pokud svůj dotaz níže nenajdete, napište nám a my vám co nejdřív odpovíme.

Právní dotazy

Odvolání daru

24.03.2017

Hezký den přeji, daroval sem půlku rd svobodnému synovi. Pak se oženil a druhu půlku si ode mě odkoupil s tím,  že domek pospravujeme. 2 roky se nezajímá, nepomáhá, všechno spravuji sám, jeho manželka mu zakázala se mnou komunikovat, chovají se jako prasata, teďka mě vyházeli z baráku přesto že vědeli že nemám bydlení, proto chci zrušit darovaci smlouvu na jeho půlku domu. je možné toto udělat a jak postupovat, ským to řešit,  jestli mužu ,nebo není už promlčená doba -děkuji moc za odpověd.

Zřízení věcného břemene

23.08.2016

Dobrý den, před několika lety jsme se sousedy podepsali smlouvu o zřízení věcného břemene, které bylo zřízeno na části jejich parcely za účelem vybudování vodovodní a elektrické přípojky pro rodinný dům, dále za účelem přístupové cesty, s možností přístupu a příjezdu na pozemek spolu všech vlastníků parcely a RD. Problém je v tom, že jsme nedávno zjistili, že jsme smlouvu zapoměli vložit do katastru. Chci se proto zeptat, jestli i přesto je smlouva platná či ne, protože prodáváme dům a za sousedy máme již někoho jiného. Doufám, že nám pomůžete v této nepříjemné situaci. Děkuji

Souhlas k prodeji nemovitosti SJM

17.07.2015

Dobrý den, prodávame ze sestrou byt v osobním vlastnictvi, který jsme zdědili po rodičích. Byt Nespadá proto do SJM. Kupující si bere hypotéku a banka kupujicího po mé ženě vyžaduje souhlas k prodeji nemovitosti. V bytě půl roku nikdo nebydlí. Já i sestra máme své domácnosti a rodiny na jiných adresách. Zajímá mě jestli ma banka podle nového OZ na tento souhlas zákonný nárok.

Věcné břemeno

20.10.2014

Dobrý den, prosím o dotaz mám doživotní bydlení v rodinném domku jako břemeno, jelikož rodina mě opustila syn mi zemřel nemá se kdo mě starat, proto se ptám zda mám nárok na odstupné, koupila bych si byt. S rodinou nevycházím tak se nejde domluvit obývám spodní část domů t.j.kuchyň, jídelna obýv. pokoj hala chodba a půl verandy, půl sklepa a půl zahrady. Nevím jak začít a jak dál. Prosím poraďte už to nezvládám je mi 75 let kolik bych tak mohla /zaokrouhleně dostat/ zda by to stačilo na byt. Odhad domu v roce 2003 byl 1,200.000 kč.

Zemědělské stavení

20.10.2014

Dobrý den jsem drobný soukromý zemědělec s 6 h pudy a mám problém ze starostou ohledně cesty po které musím jezdit . nechci dělat nějaké rozbroje s obcí a tak jsem se rozhodl že si postavím hospodářské stavení za obcí na svém pozemku je to vůbec možné? A jak postupovat?

Rezervační záloha

20.10.2014

Dobrý den, realitní kancelář nabízela k prodeji zadlužený byt na který jsem reagoval, požadovaly složit rezervační jistinu až potom mě poslaly smlouvu o rezervaci nemovitosti, poté jsem zjistil z podrobněho výpisu z katastru nemovitosti že nemovitost je pod dohledem insolvenčního správce a dluh je vyšší než nabízená nemovitost,může takto RK postupovat ? Ikdyž jsem žádnou smlouvu nepodepsal, chci odstoupit, nechtějí mě vrátit rezervační jistinu a tvrdí že nemusí být nic podepsané a že až najdou jiného zájemce tak mě vráti rezervační jistinu.

Věcné břemeno

24.09.2014

Dobrý den! Mám dotaz ohledně zrušení věcného břemene v rodinném domě. Musí zrušit dotyčný, na kterého je věcné břemeno v domě, když není majitelem domu nebo stačí puoze vlastník domu k vyřízení této záležitosti. Děkuji

Bytové družstvo

19.09.2014

Dobrý den! Jsme podílníci bytového domu o 5 byt. jednotkách,které si každý podílník odkoupil. Dáváme si 1000,-kč příspěvky na správu domu, každá rodina kromě jednoho. Zahájili jsme stavební práce na bytovém domě (jedná se o svislou izolaci) Tento pán s námi nekomunikuje, nepřispívá. Chceme se zeptat, zda je povinen se podílet jednou pětinou na nákladech stavebních prací? Popřípadě jak to řešit? Děkujeme!

Spor v dědictví

15.09.2014

Dobrý den,po 4 letech sporů o dědictví jsem spoluvlastnicí 1/3 majetku po svém druhovi. Jedná se o 2 domy, zahrady a poli na vesnici, domy stojí vedle sebe ve vzdálenosti cca 10 metrů, každý se zahradou 1000 m2. Novější dům se zahradou je v současné době prodáván realitní kanceláří. Druhý starý venkovský dům po matce zemřelého se zahradou a poli odmítají spoluvlastníci prodat. Nabídla jsem jim přednostně k prodeji tento starý dům se zahradou a poli - oba odmítli. Chci podat k soudu žalobu na zrušení a vypořádání tohoto domu s příslušenstvím. Mám počkat prodá-li se novější dům - smlouva s realitkou je do ledna 2015, znovu spoluvlastníkům nabídnout přednostně celý svůj díl a poté podat žalobu na celý můj 1/3 podíl nebo ted podat žalobu na starý dům a neprodá-li realitka dům novější podat další žalobu. Jsem důchodkyně se zdravotními problémy a chci spoluvlastnictví co nejdříve ukončit, dohoda není možná. Děkuji Dája

Rozsáhlé chráněné území

10.09.2014

Mohu při ocenění tohoto pozemku snížit cenu až o 30% (úprava základních cen zemědělských pozemků pol. 3.4.). vyhli min. financí č. 441/2014 Sb.

Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď? I to se může stát.

Největší realitní agentura v Česku

960 085 poptávek

Tolik lidí u nás právě hledá bydlení.

10 700 nabídek

Tolik nemovitostí právě nabízíme k prodeji nebo pronájmu.

2 322 makléřů

A každý z nich vám ochotně pomůže s koupí nebo prodejem.

146 poboček

K nám to máte odevšad blízko.

3 500 nemovitostí

Právě tolik nemovitostí prodáme každý měsíc.

V tuto chvíli nabízíme nemovitosti v celkové hodnotě: 12 582 568 985 079 Kč