Výše provize

Tazatel: Markéta Krausová
20.02.2014
Dotaz:

Dobrý den, zajímala by mě Vaše alespoň přibližná výše provize z prodeje. U jiné realitní kanceláře, kde máme nemovitost prodávat, chtějí 10% z prodeje, což je dle mého názoru nepřiměřené. Předem děkuji.

Odpovídá: Ing. Miroslav Jonáš Odpověď:

Dobrý den,

provizi stanovujeme zpravidla pevnou částkou podle náročnosti prodeje.

Na rovinu řeknu, že naše provize nejsou nízké ve výši 1-2%, ale prodáváme přes 2.100 nemovitostí měsíčně (dle loňských statistik je to o více než 1.550 než prodává druhá největší RK za námi…) a tak provize odpovídá tomu, že Vám nemovitost dobře prodáme a poskytneme dokonalý servis.

Pokud vybíráte RK jen podle nejnižší provize, svěříte nemovitost lokálním šmudlům, kteří si nemohou dovolit inzerci a prezentaci nemovitosti tak jako my a těžko uspějete.

Naposledy upraveno: 06.03.2019

Další dotazy z kategorie Časté dotazy

Rezervační smlouva

20.10.2014

Na jak dlouho dáváte rezervační smlouvu při koupi nemovitosti.

Věcné břemeno

01.10.2014

Dobrý den, v roce 1985 jsme vybudovali podzemním kabelem přípojku NN od sloupu NN k chatě - do pojistkové skříně v délce cca 35m. Na vybudování byl zpracován projekt schválený stavebním odborem příslušného MÚ. ČEZ nám na základě toho připojilo elektřinu a dodali elektroměr, takže elektřinu legálně odebíráme již 29 let. Pozemek přes který přípojka vede je ve vlastnictví Pozemkového úřadu a pronajímá jej společnosti s.r.o. jako pastvinu. V současné době zřejmě tento pozemek půjde do veřejné nabídky a my máme obavu, že nový majitel by mohl přípojku poškodit nebo zlikvidovat. Obrátil jsem se na ČEZ aby nám přípojku vytyčil v zájmovém území. ČEZ ale tuto přípojku v evidenci nemá. Na základě toho vydal souhlas s územním řízením, stavebním řízením a se zjednodušeným územním řízením. Prosím o radu, jak postupovat, aby na přípojku bylo zřízeno věcné břemeno a ČEZ trasu vytyčil. Předem mockrát děkuji.

Dědictví

01.10.2014

Dobrý den. Můj manžel zdědil společně se svým bratrem rodinný domek + parcelu. Jeho bratr má 1/6. Manžel má v domku trvalý pobyt a opravuje ho, platí daň z nemovitosti. Pan bratr nepřispívá a trvalý pobyt má v Praze. Pořídili jsme si na zahradu ovce, aby jsme nemuseli sekat trávu. Jemu jsme to oznámili. Nyní ale manželovi vyhrožuje soudem, že jsme to udělali bez jeho dovolení. Má na to právo? A kdo určí, která je jeho šestina. Můžeme mu zakázat chodit do domu, kde je vše manželovo(vybavení). Manžel žije v domě od narození a po smrti matky, před deseti lety dům, spravuje a bratr tam začal jezdit až nyní.

Anuita

24.09.2014

Mám se stěhovat do bytu do OV, vracím zpět byt v nájmu. A družstevníci po mě chtějí, abych zde nechala novou skříň a kuchyň, kterou jsem si celou hradila. Ta stará kuchyň i skříň, už tu stála 38 let a anuita byla splacená už dávno. Mají právo po mě něco chtít? Jak mám prosím postupovat?

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.