Bytové družstvo

Tazatel: neuvedeno

Dotaz:

Dobrý den! Jsme podílníci bytového domu o 5 byt. jednotkách,které si každý podílník odkoupil. Dáváme si 1000,-kč příspěvky na správu domu, každá rodina kromě jednoho. Zahájili jsme stavební práce na bytovém domě (jedná se o svislou izolaci) Tento pán s námi nekomunikuje, nepřispívá. Chceme se zeptat, zda je povinen se podílet jednou pětinou na nákladech stavebních prací? Popřípadě jak to řešit? Děkujeme!

Odpověď:

Dobrý den, Dle §1180 občanského zákoníku vlastník jednotky, nebylo-li určeno jinak, přispívá na správu domu a pozemku ve výši odpovídající jeho podílu na společných částech. Dům spravuje společenství vlastníků, nebo pokud nevzniklo -  správce domu. Pokud společenství vlastníků odsouhlasilo stavební práce, tak je povinný podílet se. Pokud je přehlasovaný a nelíbí se mu to, tak může navrhnout soudu, aby o záležitosti rozhodl.

Odpovídá: Vaše M&M právní poradna

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Naposledy upraveno: 19.9.2014

Máte dotaz? Napište nám nebo projděte kategorie poradny