Jsme s Vámi, Ukrajino! Ми з тобою, Україно!

Ústní dohoda

Tazatel: neuvedeno
15.09.2014
Dotaz:

Dobrý den, před několika dny (4. 9. 2014) jsme byly na prohlídce domu co jste nabízeli na serveru sreality.cz. O dům jsme měli ihned eminentní zájem a s majiteli jsme dohodli ústní předkupní smlouvu, ve které bylo předmětem že budeme se ženou prvními kupci na řadě (majitelé chtěli, aby proběhly všechny prohlídky). Souhlasili jsme tedy (naivně) a v pondělí 9. 9. 2014 dům zmizel z internetu. neprodleně jsem majitele i vás kontaktoval a Ti mi sdělili, že na dům je zaplacená záloha. Je možné takto porušit ústní dohodu a dům prodat jinému zájemci? Věc zkonzultuji i s mým právním zástupcem. S pozdravem Petr Abrahámek

Odpovídá: Vaše M&M právní poradna Odpověď:

Dobrý den pane Abrahámku, Naše společnost nesjednává žádné ústní předkupní smlouvy. V případě, že na prohlídce klient projeví vážný zájem o předmětnou nemovitost, naši makléři klienta pozvou k podpisu Smlouvy o rezervaci nemovitosti, čím zablokují nemovitost pro tohoto zájemce. Pokud ještě projevíte zájem o tuto nemovitost a obchod se zájemcem, který má nemovitost zarezervovanou nedopadne, naší makléři Váš budou určitě kontaktovat. Pevně věřím, že si vyberete jinou nemovitost z naší nabídky a využijete možnost její rezervace.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

01.09.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

15.09.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

18.05.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.