Koupě nemovitosti

Už jsme tu nějaký ten pátek a víme, na co se ptáte nejčastěji. Pokud svůj dotaz níže nenajdete, napište nám a my vám co nejdřív odpovíme.

Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

01.09.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

15.09.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

18.05.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Energetický štítek

16.04.2015

Dobrý den, kupujeme nemovitost, rodinný domek. Jak je to s energetickým štítkem stavby. Kdo ho zajišťuje a je povinnost ho při prodeji mít? Děkuji za odpověď.

Zástavní právo

16.04.2015

: Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat,jak postupovat,když bych chtěla koupit byt,o kterém vím,že majitel,který by mi ho prodával má na tento byt hypotéku,co vše potřebuji k převodu bytu,když je tento byt v osobním vlastnictví a já bych tento byt platila v hotovosti? Zda-li je správné zaplatit polovinu ceny,aby majitel mohl doplatit zbylou částku hypotéky a při  žádosti přepisu na katasrtu doplatit zbylou částku a jestli musí na tento byt být dělán odhad,ikdyž ho nepotřebuji,protože nebudu čerpat  peníze z úvěru,nebo zda-li můžeme mít pouze mezi sebou uzavřenou kupní smlouvu na částku,která bude dohodnuta mezi náma a z té majitel zaplatí daň?

Odhadní cena

02.12.2014

Složili jsme zezervaci 10000kč  na koupi nemovitosti, v bance jsme si zažadali o hypotéku ta poslala odhadce a ten řekl, že dům není v té hodnotě za jakou se dům prodavá tudíž nám hypotéku neschválili, máme nárok na vracení zálohy?

Cena vč. provize a právních služeb

02.12.2014

Dobrý den, co si mám představit pod pojmem cena vč. provize a právních služeb? Děkuji za odpověď.

Podpis rezervační smlouvy

20.10.2014

Dobrý den, kupujeme přes vaši kancelař byt v Praze. Mám dotaz, jestli můžeme podepsat kupní smlouvu v Praze. Naše makleřka řekla, že musíme jet do Benešova. Rezervační smlouvu jsme podepsali už v Praze.

Koupě nemovitosti

01.10.2014

Dobrý den, mám dotaz s tím co dělat kupuji byt v OV peníze za rezervaci jsou zaplacené, ale majitelé nemovitosti neustále protahují prodej bytu, nemají byt vyklizený nedodali dokumenty, které potřebuji k vyplacení překlenovacího úvěru a nebyli mi sděleny veškeré informace ohledně daného bytu, např., že je na daný byt zástavní právo. Což si myslím, že mi realitní makléř měl sdělit ještě před podepsáním Smlouvy o rezervaci a zaplacení zálohy. Prodej bytu se protahuje a já už splácím od příštího měsíce překlenovací úvěr a podnájem, který je opravdu drahý a obojí jako samoživitelka platit nemohu, nehledě na to, že tam stále mám zálohu, kterou také potřebuji. Můžete mi poradit na co mám nárok? Mohu požadovat snížení kupní ceny?

Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď? I to se může stát.

Největší realitní agentura v Česku

939 380 poptávek

Tolik lidí u nás právě hledá bydlení.

10 360 nabídek

Tolik nemovitostí právě nabízíme k prodeji nebo pronájmu.

2 314 makléřů

A každý z nich vám ochotně pomůže s koupí nebo prodejem.

144 poboček

K nám to máte odevšad blízko.

3 500 nemovitostí

Právě tolik nemovitostí prodáme každý měsíc.

V tuto chvíli nabízíme nemovitosti v celkové hodnotě: 11 776 531 722 070 Kč