Převod do osobního vlastnictví

Tazatel: neuvedeno
19.09.2014
Dotaz:

Dobrý den, jak časově náročný je převod bytu do OV, jedná se o dům ve společném vlastnictví (ne družstvo), 7 bytů. Děkuji Lenka K.

Odpovídá: Vaše M&M právní poradna Odpověď:

Dobrý den,bTakový převod může být časově náročný. V prvním radě, když je bytový dům ve spoluvlastnictví je potřeba ho nejprve rozdělit na bytové jednotky. K tomu bude potřeba, aby se sešli všichni spoluvlastníci a udělali prohlášení, že to chtějí rozdělit na bytové jednotky. Pak se toto rozdělení musí zavkladovat na katastr nemovitostí, který rozhodne do 20ti dnů a pak následně se můžou vkladovat majitelé bytových jednotek. Časová náročnost záleží od konkrétní situace…

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

01.09.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

15.09.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

18.05.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.