Rezervační smlouva

Tazatel: neuvedeno
19.09.2014
Dotaz:

Dobry den! Potřebujeme poradit. Můj přítel podepsal smlouvu o rezervaci bytu a my chceme teď od toho odstoupit. Máme zaplatit 6000 Realitce .Realitka nám vyhrožuje, že nás dá k soudu nebo na nás pošle exekuci, pokud to nezaplatíme. Dá se od toho ještě odstoupit? Děkuji.

Odpovídá: Vaše M&M právní poradna Odpověď:

Dobrý den, pro posouzení této situace bychom potřebovali konkrétní smlouvu, na základě které je možné posoudit, zda je možnost od této smlouvy odstoupit. Obecně je možné odstoupit jen ze zákonných důvodu, nebo pokud si to strany ujednají. Odstoupení bez udání důvodu je možné jenom v případě, že byla Smlouva uzavřená mimo obchodní prostory, a to do 14ti dnů od jejího uzavření. Rovněž je možné bez udání důvodu odstoupit zaplacením ujednaného odstupného.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

01.09.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

15.09.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

18.05.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.