Jsme s Vámi, Ukrajino! Ми з тобою, Україно!

Koupě nemovitosti

Tazatel: Jitka Baudišová
01.10.2014
Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz s tím co dělat kupuji byt v OV peníze za rezervaci jsou zaplacené, ale majitelé nemovitosti neustále protahují prodej bytu, nemají byt vyklizený nedodali dokumenty, které potřebuji k vyplacení překlenovacího úvěru a nebyli mi sděleny veškeré informace ohledně daného bytu, např., že je na daný byt zástavní právo. Což si myslím, že mi realitní makléř měl sdělit ještě před podepsáním Smlouvy o rezervaci a zaplacení zálohy. Prodej bytu se protahuje a já už splácím od příštího měsíce překlenovací úvěr a podnájem, který je opravdu drahý a obojí jako samoživitelka platit nemohu, nehledě na to, že tam stále mám zálohu, kterou také potřebuji. Můžete mi poradit na co mám nárok? Mohu požadovat snížení kupní ceny?

Odpovídá: Vaše M&M právní poradna Odpověď:

 Dobrý den, k posouzení Vašich nároků bychom potřebovali vědět více informací, zejména prostudovat si Smlouvu o rezervaci, na základě, které byla rezervační záloha složená. Doporučuji obrátit se s vaší konkrétní stížnosti na příslušného makléře, nebo oddělení stížností. Přeji úspěšné vyřešení vzniklé situace a hezký den.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

01.09.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

15.09.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

18.05.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.