Pronájem nemovitosti

Tazatel: Jaroslav Suchoparek
20.10.2014
Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz nastěhovali jsme se do byty po 4 měsicích se v bytě začala dělat plíseň majitel nemá snahu to nějak řešit a dal nám nějaký přípravek ať se toho zbavíme samy tak jsme zkoušeli vše a plíseň se dělá dál tak proto se ptám jak odstoupit od smlouvy a jestli máme nárok na vrácení kauce předem děkuji.

Odpovídá: Vaše právní poradna Odpověď:

Dobrý den, Plíseň může být zapříčiněna různými vlivy. Jelikož tady tato vada při nastěhování neexistovala a plíseň se objevila až po 4 měsících užívání bytu, obávám se, že pronajímatel by Vás mohl obvinit, že plíseň vznikla v důsledku Vašeho špatného hospodaření s nemovitosti a požadovat po Vás úhradu škody. Pokud máte sjednaný nájem na dobu určitou, před uplynutím této doby je možné vypovědět nájem v případě změny okolností, z nichž strany při vzniku závazku vycházely a okolnosti se změnily do té míry, že po nájemci nelze rozumně požadovat, aby v nájmu pokračoval… Můžete se pokusit na základě tohoto důvodu nájem vypovědět. Nejlepší by ale bylo ukončit tento nájem dohodou s pronajímatelem.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Pronájem nemovitosti

Nájemní smlouva

27.10.2016

Dobrý den, mám nájemní smlouvu na byt uzavřenou v lednu 2013 na dva roky - tedy do ledna 2015. V bytě ale bydlím stále a majitel nic neřešil. Platím pravidelně a včas. Nyní bych chtěla odejít (mám jiný pronájem). Musím dodržet 3 měsíční výpověď nebo bydlím vlastně bez smlouvy a můžu odejít hned?

Děkuji Vám

Nájemní smlouva

26.11.2015

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, pokud bych chtěl kupovat byt v os. vlastnictví v byt. domě. A koupě by byla formou nájmu od majitele. Jaká budu mít práva po dobu splácení. Myslím tím např.daně , fond oprav a práva k užívání společ.částí domu a pozemku. Pokud budu na katastru až po splacení. Děkuji za odpověď.

Ukončení pronájmu

09.07.2015

Dobrý den, bydlíme s dětmi v pronájmu 2 kk a našli jsme si větší byt. Jenže k nastěhování je už v srpnu a nevím jak ukončit nájem v tomto bytě.ve smlouvě je 3 měs. výpov. lhůta a my nechceme o nový pronájem přijít, lze ukončit nájemní smlouvu dříve dohodou?

Ústní dohoda o nájmu

13.11.2014

Dobrý den,chtěla jsem vás požádat o radu s pronájmem bytu. Pronajala jsem byt v mém os. vlastnictví své neteři, která v něm bydlí již tři roky, Po dvou letech přestala platit ve stanovené době, kterou jsme si domluvily a neustále porušuje placení nájmu, někdy nemá zaplacené i dva měsíce, ale potom zaplatí, opět nemá zaplacený za 1 měsíc a já nemám z čeho svůj byt zaplatit, řekla jsem jí at' se vystěhuje a ona byt nechce opustit, nemáme ani písemnou smlouvu o pronájmu bytu, byly jsme dohodnuty jen o pronájmu osobně, daň z pronájmu bytu ale platím. Před měsícem jsem jí písemně předala, aby se do měsíce vystěhovala, ale ona mi řekla, že se nevystěhuje co mám v takovém případě dělat a je tato smlouva mezi námi jen takto domluvená platná? Děkuji za vaši odpověd'.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.