Odhadní cena

Tazatel: Beata
02.12.2014
Dotaz:

Složili jsme zezervaci 10000kč  na koupi nemovitosti, v bance jsme si zažadali o hypotéku ta poslala odhadce a ten řekl, že dům není v té hodnotě za jakou se dům prodavá tudíž nám hypotéku neschválili, máme nárok na vracení zálohy?

Odpovídá: Vaše právní poradna Odpověď:

Dobrý den, je nutno rozlišovat mezi cenou prodejní a cenou odhadní. Ve většině případů se tyto ceny odlišují. Někdy je odhadní vyšší než prodejní a někdy naopak. Jestli je Váš nárok na vrácení složené rezervační zálohy, záleží od konkrétní smlouvy, kterou jste uzavřeli a od jejich ujednání. Nelze obecně říct, zda Vám nárok na vrácení vznikl. Zkuste se obrátit na Vašeho makléře, který Vám určitě poradí hypotečního specialistu, který Vám bude schopen nabídnout jinou banku, nebo možnost dofinancování rozdílu.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

01.09.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

15.09.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

18.05.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.