Zástavní právo

Tazatel: Mirka Sedláková
16.04.2015
Dotaz:

: Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat,jak postupovat,když bych chtěla koupit byt,o kterém vím,že majitel,který by mi ho prodával má na tento byt hypotéku,co vše potřebuji k převodu bytu,když je tento byt v osobním vlastnictví a já bych tento byt platila v hotovosti? Zda-li je správné zaplatit polovinu ceny,aby majitel mohl doplatit zbylou částku hypotéky a při  žádosti přepisu na katasrtu doplatit zbylou částku a jestli musí na tento byt být dělán odhad,ikdyž ho nepotřebuji,protože nebudu čerpat  peníze z úvěru,nebo zda-li můžeme mít pouze mezi sebou uzavřenou kupní smlouvu na částku,která bude dohodnuta mezi náma a z té majitel zaplatí daň?

Odpovídá: Vaše právní poradna Odpověď:

Dobrý den, ze zkušeností Vám můžeme říct, že naše Společnost zobchoduje obrovské množství nemovitostí, na kterých vázne zástavní právo banky, u které si vzal prodávající hypoteční úvěr a které se po podpisu kupní smlouvy vyplácí z kupní ceny. Celý tento tok peněz a výmaz zástavního práva je ošetřen v kupní smlouvě. Naše Společnost také zajišťuje odhady nemovitostí, které ve většině případů hradí prodávající.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

01.09.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

15.09.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

18.05.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.