Exekuce

Tazatel: neuvedeno
10.09.2014
Dotaz:

Dobrý den, prodáváme dům, který je zatížen exekucí, kromě toho máme dluhy na hypotéce a banka po nás požaduje celou částku ve výši 3 mil. Kč. Realitka nám našla kupce, který by dům koupil a souhlasí s kupní cenou 4 mil. Kč. Realitka navrhla tento postup: Kupec vyplatí v bance dluh dle dohodys bankou ve výši 60 procent z dlužné částky, tedy 1,8 mil Kč, následující den sepíšeme kupní smlouvu na částku 3 mil. Kč, kupec složí částku ve výši 2,2 mil u notáře na zápis a z této částky budou uhrazeny exekuce. Zbytek peněz prý pošlou nám na účet. V kupní smlouvě bude stát jiná částka kvůli daním a notářský zápis bude na naše jméno. Je tento postup legální? Nemůžou nás o peníze připravit, tedy o dům a peníze?

Odpovídá: Vaše M&M právní poradna Odpověď:

Dobrý den, Standartní postup v obdobných situacích je takový, že váznou-li na nemovitosti zástavní práva či exekuce, uzavírá se zpravidla smlouva o půjčce s investičními subjekty, které příslušné dluhy vyplatí a konkrétní částka se pak odečte z kupní ceny. V případě, že kupující platí hotově, je možné dlužnou částku z kupní ceny odečíst přímo – z hlediska právní jistoty je však třeba vše ošetřit smluvně, aby se nejednalo o plnění bez právního důvodu.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Právní dotazy

Odvolání daru

24.03.2017

Hezký den přeji, daroval sem půlku rd svobodnému synovi. Pak se oženil a druhu půlku si ode mě odkoupil s tím,  že domek pospravujeme. 2 roky se nezajímá, nepomáhá, všechno spravuji sám, jeho manželka mu zakázala se mnou komunikovat, chovají se jako prasata, teďka mě vyházeli z baráku přesto že vědeli že nemám bydlení, proto chci zrušit darovaci smlouvu na jeho půlku domu. je možné toto udělat a jak postupovat, ským to řešit,  jestli mužu ,nebo není už promlčená doba -děkuji moc za odpověd.

Zřízení věcného břemene

23.08.2016

Dobrý den, před několika lety jsme se sousedy podepsali smlouvu o zřízení věcného břemene, které bylo zřízeno na části jejich parcely za účelem vybudování vodovodní a elektrické přípojky pro rodinný dům, dále za účelem přístupové cesty, s možností přístupu a příjezdu na pozemek spolu všech vlastníků parcely a RD. Problém je v tom, že jsme nedávno zjistili, že jsme smlouvu zapoměli vložit do katastru. Chci se proto zeptat, jestli i přesto je smlouva platná či ne, protože prodáváme dům a za sousedy máme již někoho jiného. Doufám, že nám pomůžete v této nepříjemné situaci. Děkuji

Souhlas k prodeji nemovitosti SJM

17.07.2015

Dobrý den, prodávame ze sestrou byt v osobním vlastnictvi, který jsme zdědili po rodičích. Byt Nespadá proto do SJM. Kupující si bere hypotéku a banka kupujicího po mé ženě vyžaduje souhlas k prodeji nemovitosti. V bytě půl roku nikdo nebydlí. Já i sestra máme své domácnosti a rodiny na jiných adresách. Zajímá mě jestli ma banka podle nového OZ na tento souhlas zákonný nárok.

Věcné břemeno

20.10.2014

Dobrý den, prosím o dotaz mám doživotní bydlení v rodinném domku jako břemeno, jelikož rodina mě opustila syn mi zemřel nemá se kdo mě starat, proto se ptám zda mám nárok na odstupné, koupila bych si byt. S rodinou nevycházím tak se nejde domluvit obývám spodní část domů t.j.kuchyň, jídelna obýv. pokoj hala chodba a půl verandy, půl sklepa a půl zahrady. Nevím jak začít a jak dál. Prosím poraďte už to nezvládám je mi 75 let kolik bych tak mohla /zaokrouhleně dostat/ zda by to stačilo na byt. Odhad domu v roce 2003 byl 1,200.000 kč.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.