Prodej nemovitosti

Už jsme tu nějaký ten pátek a víme, na co se ptáte nejčastěji. Pokud svůj dotaz níže nenajdete, napište nám a my vám co nejdřív odpovíme.

Prodej nemovitosti

Odhlášení osob při prodeji

16.11.2016

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je při koupi nemovitosti nějakým právním způsobem ostřeno odhlášení se všech osob, které mají na adrese nemovitosti o kterou má kupující zájem trvalý pobyt. Tak,aby se předešlo případným problémům (exekucím), kdy člověk po letech zjistí, že má ve svém bytě hlášený trvalý pobyt cizích osob. Děkuji.

Výhradní smlouva

19.09.2016

Dobrý den, chci se zeptat, jsme 2 majitelé nemovitosti a bratr uzavřel výhradní smlouvu na prodej. Já jsem o tomto vůbec nevěděla a nemovitost bych raději chtěla prodat bez RK. Je smlouva platná,i když jsem ji nepodepsala a nevěděla o ní? Děkuji za odpověď. Zatím neuvádím jméno Vašeho makléře, budu to řešit až dle situace.

Prodej nemovitosti

26.11.2015

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně prodeje nemovitosti. Prodávám zahradu, mám i kupce,ale nevím, jaké náležitosti a úkony jsou k tomu potřeba. Chci se zeptat, jestli byste mi v tomto nebyli nápomocni, zda vyřizujete i advokátské služby, sepisujete smlouvy o prodeji, převody na katastru a ostatní, co je potřeba.také mě zajímá cena za vaše služby. Moc děkuji za odpověď.

Dluh na nemovitosti

16.04.2015

Dobry den, chtel jsem se zeptat.V roce 2007 jsem od vasi realitní kanceláře koupil s manzelkou byt, rozvedli jsme se a rozhodli jsme se byt prodat, problem je v tom ze předchozí majitel měl na byt také hypotéku, má banka tuto dluznou castku zaplatila coz mam potvrzene i ve smlouvach, bohuzel jsme zjistili ze ten zaplaceny dluh původního majitele je stale veden na katastrálním urade a ja to nechat smazat nemuzu protoze by mi musel puvodni majitel dat potvrzeni od jeho banky o uhrade dluhu(bývaly majitel na me žádosti nereaguje). Muze mi pomoci vase realitni kancelar kdyz jsem vasi realitni kancelari vlastne zaplatil za služby spojene s koupi bytu? Nedalo by se u vas treba dohledat ono potvrzeni o uhrade dluhu?

Osvobození od daně z příjmu

02.12.2014

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli osvobození od daně z příjmu při prodeji nemovitosti, kterou jsem koupil  1.11. 2011 následně letos pronajal a neměl v ní trvalé bydliště. Zajímá mě doba dvou let kde se uvádí bydliště - zda-li musí být trvalé bydliště či stačí v bytě bydlet, popř. jak se prokazuje že v bytě bydlím? Dále jaká je sazba v případě prodeje dříve jak tyto dva roky?

Byt v osobním vlastnictví financovaný hypotéčním úvěrem

02.12.2014

Dobrý den, vlastní byt v osobním vlastnictví financovaný hypotéčním úvěrem. Tento byt chci prodat, splatit úvěr a koupit dům, který máte v nabídce. Chtěla bych informaci jak vše vyřídit v co nejkratší době.

Smlouvu o zprostředkování prodeje

02.12.2014

Dobrý den, s partnerem vlastníme nebytový prostor, společně jsme se rozhodli jeho prodej. Smlouvu o zprostředkování prodeje jsem podepsala pouze já. Váš poradce řekl, že to takto stačí. Nicméně partner prodej již nechce, tvrdí že bez jeho podpisu je smlouva neplatná a chce od smlouvy odstoupit. Smlouva je sepsána na dobu určitou. Lze jí ukončit? Budou nějaké sankce za předčasné ukončení?

§747 NOZ

13.11.2014

Dobrý den, chci se zeptat jak si ve smlouvách vykládáte §747 NOZ. Jedná se mi o prodej pozemku, který manžel zdědil po svých rodičích, na LV je zapsaný pouze on a jeho sestra. V případě prodání pozemku musím být uvedena na kupní smlouvě nebo musím alespoň udělit souhlas na smlouvě s tímto prodejem (jako manželka) nebo je v pořádku, když na smlouvě jako prodávající bude jen manžel a jeho sestra? Souvisí s tím nějak výnosy z prodeje tohoto pozemku - např. když já nedám souhlas, mohu pak v budoucnu tuto smlouvu napadnout? Prosím o promptní odpověď. Děkuji.

Prodej chalupy

20.10.2014

Zdedila jsem vice jak 100letou chalupu ve vesnici "Strampouch" stavena z pisku a kamenu, nevim co s tim, jeste je obydlena, a tak na to nespecham, jakmile ale bude chalupa prazdna, jake naklady by zbyli na me a jake by byly pozadavky kdybych chtela nemovitost prodat. Nemovitost nema fungujici odpady, ma elektriku a vodu zavedenou a ja vubec nevim co s tim.

Výhradní dohoda

01.10.2014

Dobrý den chci se zeptat jestli můžu podat výpověď výhradní dohody o zprostředkování a poskytování služeb.

Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď? I to se může stát.

Největší realitní agentura v Česku

896 981 poptávek

Tolik lidí u nás právě hledá bydlení.

9 788 nabídek

Tolik nemovitostí právě nabízíme k prodeji nebo pronájmu.

2 270 makléřů

A každý z nich vám ochotně pomůže s koupí nebo prodejem.

142 poboček

K nám to máte odevšad blízko.

3 500 nemovitostí

Právě tolik nemovitostí prodáme každý měsíc.

V tuto chvíli nabízíme nemovitosti v celkové hodnotě: 7 728 034 097 157 Kč